Lawrence A. White Trophy

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1WandoWando High School104Brooke O'Neill '161-2,5-6
Austin Ando '173-4,7-20
VarsityHunter Moore '161-14
Brooke O'Neill '1615-20
2AntillesAntilles School105Thomas Walden '161-2
Colin Brego '163-20
HurricanesGraceann Nicolosi '161-2
Paige Clark '163-10
Isabelle Austin-Green '1511-16
Thomas Walden '1617-20
3BrunswickBrunswick School113Alex Morgan '201-2,5-10
Peter Pillari '173-4,11-20
VarsityPeter Pillari '17
4Pine Lake PrepPine Lake Prep122Kelly Milliken '16
VarsityShaynah True '15
5North KingstownNorth Kingstown High School130Dakota Northrup '151-10
Noah Simmons '1611-20
VarsityEvan Bowen '151-10
Adeline Sutton '1711-12
Aidan Naughton '1813-20
6Saint Thomas AquinasSt. Thomas Aquinas High School134Alie (Alexandra) Toppa '161-6,19-20
Mack Fox '167-18
RaidersLiza (Elizabeth) Toppa '161-12
Dae Kelly '1713-18
Mack Fox '1619-20
*7Bishop StangBishop Stang High174Preston Duclos '15
SpartansCece Schneider '161-8,11-18
Arianna Smaldone '169-10,19-20
*8Falmouth  MaineFalmouth High School, ME174Caleb Robinson '18
YachtsmenAudrey Morin '17
9Marthas Vineyard RegMarthas Vineyard RHS192Charlie Morano '15
IslandersEllie Reagan '151-4,11-20
Lucas Dutton '165-10
10Latin  of ChicagoLatin School of Chicago205Zach Schenkman '15
VarsityAllie Cahn '16
11BroadneckBroadneck High School235Phillip Schofield '171-4,7-18
Clayton Russell '165-6,19-20
BruinsKate Selley '16
12PortlandPortland High School245Mamie Walsh '15
BulldogsFan Tai Bridges '17
13WaylandWayland High School252Dylan Rader '181-4
Nicholas Memoli '165-20
VarsityEmily Wang '17
14Donovan CatholicDonovan Catholic High School259Erin McGarry '17
GriffinsMaureen McGarry '17
15MamaroneckMamaroneck High School261Will McKeige '16
VarsityNicholas Schlegel '15
16Moses BrownMoses Brown School272Colin Swen '161-10
Tom Harden '1611-20
QuakersHannah Kinder '171-10
Cecily Adler '1611-20
17MercyMercy High School305Sarah Chew '181-10
Tim Reyda '1511-20
Monarch KnightsBrian Baker '151-10,13-15
Alex Fasino Bush '1511-12,16-20
18Southern RegionalSouthern Regional High School307Jake Ellis '151-4,7-16
Lauren Beattie '155-6,17-20
RamsLauren Beattie '151-2,9-14
Emily Micciche '173-8,15-20
19Edmund BurkeEdmund Burke School323Marley Hillman '171-4,11-16
Tye Rubin '175-10,17-20
VarsityRiver Carson '171-6,11-20
Talia Frank '177-10
20Walter Payton CollegWalter Payton College Preparatory High School324Sabina Van Mel '151-8,11-20
Becca Rose '179-10
VarsityYusuf Mallick '15
21XavierXavier High School406Jackson Xenelis '151-4,11-14,17-20
Kristian Dilillo '155-8
Brian Tiernan '179-10,15-16
FalconsDan McGinley '161-4
Mitchell Nelson '185-10
Connor Marszalek '1511-14,17-20
Drew Pye '1615-16
22Culver AcademiesCulver Academies419Muriel Weathers '151-3,5,7-12,15-17,20
James Jamieson '154,6,13-14,18-19
MaroonJames Jamieson '151-3,5,7-12,15-17,20
Muriel Weathers '154,6,13-14,18-19
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.