Lawrence A. White Trophy

Scores for Division B

TeamPTotalSailors
1Falmouth  MaineFalmouth High School, ME105Caleb Robinson '18
YachtsmenGrace Mooridian '171-12,17-20
Peter Morrissette '1813-16
2Ransom EvergladesRansom Everglades School111Tucker Weed '181-6,9-10,13-20
Celine De Araujo '187-8
Paul Lobree '1811-12
RaidersVera Mariani '161-6,11-20
Gabi Restrepo '167-8
Jax Malloy '169-10
3Christian BrothersChristian Brothers Academy114Michael Ehnot '181-2,5-6,9-13,16-20
JP Burgess '163-4,7-8,14-15
ColtsMark Iorio '16
4Milton AcademyMilton Academy115Elliot Burnes '171-14,17-20
Charles Hibben '1815-16
MustangsCharles Hibben '181-14,17-20
Emily Grace '1615-16
5AntillesAntilles School120Robert Hunter '18
HurricanesGraceann Nicolosi '161-6,15-16
Amanda Engeman '167-14,17-20
6DuxburyDuxbury High School124Piers Klein '18
VarsityCaitlyn Sarles '161-12
Noel Prince '1613-20
7ArrowheadArrowhead High School125JP Friend '18
WarhawksChloe Frentzel '171-12
Gavin Burkhart '1613-20
8Saint Thomas AquinasSt. Thomas Aquinas High School157Chase Sabadash '181-18
Caroline DuBoise-Weber '1919-20
RaidersJohn Monahan '161-4,10-20
Caroline DuBoise-Weber '195-8
Cole Gillette '199
9MarbleheadMarblehead High School179Ryan Hamilton '191-2,13-16
Grant Adam '193-4,7-8
Islay Van Dusen '185-6,9-12,17-20
VarsityIslay Van Dusen '181-2
Marika Van Dusen '163-14,17-20
Grant Adam '1915-16
10BrunswickBrunswick School184Peter Pillari '17
VarsityAlex Morgan '20
11Tabor AcademyTabor Academy194Blair Lalor '181-2,7-8
Kevin Krikorian-Kunz '173-6,9
Peter Thibodeau '1610-20
SeawolvesTom Moore '171-4,7-9
Blair Lalor '185-6
Stone Lack '1810-14,17-18
Lulu Russell '1715-16,19-20
12SharonSharon High School224PaulJack Solomon '161-2,5-6,9-10,13-14,17-18
Meghan Haviland '173-4,7-8,11-12,15-16,19-20
VarsityMerrick Tian '181-2,5-6,9-10,13-14,17-18
Brandon Berchuck '163-4,7-8,11-12,15-16,19-20
13Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School227John Walton '18
GPS Blue Devils GoldBen Peters '16
14XavierXavier High School229Stewart Gurnell '19
FalconsJon Reboul '17
15SummitSummit High School284William Lusty '191-6,9-12,15-18
Liam Dwyer '177-8,13-14,19-20
HilltoppersWilliam Przedpelski '171-2,5-10,13-16,19-20
Liam Dwyer '173-4,11-12,17-18
16Richmond Hill High School334Michael Lane '171-8,10-12,15-20
Chandler Cunningham '179
Jacob Winters '1713-14
VarsityMadelyn Hansen '171-4,7-12
Jacob Winters '175-6,15-20
Chandler Cunningham '1713-14
17The Stony BrookThe Stony Brook SchoolMRP335Edward Feldt-Cipkin '161-2,10-14
Joseph Georgiou '183-6,8-9,16,18,20
Isaac Voros '177,15,17,19
BearsIsaac Voros '171-6,8-9,16,18
Joseph Georgiou '187,10,15,17
No show11-14
Edward Feldt-Cipkin '1619-20
18OakcrestOakcrest337Maggie Ryland '17
ChargersAnna Cipollone '17 *
19Pine CrestPine Crest School355Harrison Freedman '19
VarsityLindsey Bornstein '161-2,5-20
Michael Gabe '183-4
20Science and TechnoloScience and Technology Magnet High School374Callan Veltheim '161-12
No show13
Jakob Stanton '1614-20
Fransisco SantosJakob Stanton '161-9
Clara Hoffman '1710-12,14-20
No show13

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.