2017 Art Johnson Invitational

Registrations

SchoolTeamDiv.RankSkipperRacesCrewRaces
Evanston Township HSWildkitsA16Ulysses Hennelly '20Miles Ford '19
B9Maxime Visa '20Elias Henke '19
Loyola AcademyRamblersA12Bridget Falkenhayn '19Angelina Simon '20
B7Hugh Rider '181-6,9-10Grace Beard '211-6,9-10
Grace Beard '217-8Hugh Rider '187-8
MahtomediZephyrsA4Genna Viggiano '18Lauren Geib '191-2,5-6
Anika Liner '213-4,7-10
B2Clara Brown '18Kristen Geib '201-2,5-6,9-10
Sara Fraser '213-4,7-8
MahtomediMixedA7Owen Reding '21Belle Carpenter '221-2,5-6,9-10
Delaney Mallin '213-4,7-8
B5Cole Barre '21Matt Dresen '201-6,9-10
Faith Christensen '217-8
Minnetonka High SchoolSkippers 1A2Graham Ness '19Lexie Baker '19
B1Lucia Loosbrock '21Annika Irene '19
Minnetonka High SchoolSkippers 2A9Khan Dickel '20Austin Johnson '18
B11Garrett Moen '19Tristan Wischmeier '21
Minnetonka High SchoolMixedA13Max Sigel '22Sophia Rey '19
B10Marley Barrett '231-8Tryg van Wyk '221-8
Tryg van Wyk '229-10Marley Barrett '239
Sophia Rey '1910
Mounds Park AcademyMixedA1Toby Sullivan '19Karan Jain '191-2,5-6,9-10
Stephen Olk '213-4,7-8
B3Hank Seum '23Emmett Tanzer '211-2,5-8
Nick Lorentz '213-4,9-10
Oconomowoc High SchoolMixedA15Adam Biwer '22 *Maggie Siepmann '20
B13Wagner Emma '21Marc Scaringi '19 *
Orono High SchoolMixedA6Kytalin Hendrickson '22Chase Blum '181-6,9-10
Jack "Henry" Strommen '217-8
B8Megan Schoenzeit '21Jack "Henry" Strommen '211-6
Oliver Strommen '227-10
Pewaukee High SchoolMixedA3Jack Schweda '20Tess Kreutzmann '19
B4Ella Schieble '22 *Carly Kiss '21
Robbinsdale Cooper High SchoolMixedA10Grover Warner '18Anastasia Sikkila '18
B16Connor Malone '23Nils Wulfsberg '221-4
Henry Chadbourn '185-10
Southwest Senior High Schoolmixed 1A14James Jagielski '21Natasha Levy '19
B15Madeline Netzer '23Helene Schroeder '23
Southwest Senior High Schoolmixed 2A5Calvin Lamosse '21Gints Pelecis '20
B6Alexandre Cholat '23Virginia Higgins '23
St. Paul Central High SchoolMixedA8Aidan Boylan '18Hayden Graff '21
B12Finn Tait '21Wyatt Tait '23
Wayzata High SchoolMixedA11Kate Ness '23Maria Pumper '191-6
Grace Bray '237-8
Amanda Ilhe '189-10
B14Conner Shore '221-6,9-10Amanda Ilhe '181-6
Maria Pumper '197-8Grace Bray '237-10