2017 Atlantic Coast Championship

Registrations

SchoolTeamDiv.RankSkipperRacesCrewRaces
Annapolis High SchoolPanthersA1Porter Kavle '18Claire Spanhake '20
B4Nicholas Salvesen '18Kimberly Leonard '18
ReservesThomas Johnson '19George Kaye '18Ava Walker '19
Archbishop SpaldingCavaliersA6Jake Vickers '18Noelle Owen '19
B13Jack Irvin '17Caroline Kelly '19
Arrowhead High SchoolWarhawksA18JP Friend '18Maggie Siepmann '20
B9Jonothan Bailey '19Erin Schaubel '18
ReservesAmelia Holland '18Jack Schweda '20
Christchurch SchoolSeahorsesA3Boyd Bragg '19Sally Johnson '18
B1Benton Amthor '19Galt Oliver '18
ReservesNathan Smith '20
Clear Falls High SchoolKnightsA15Asher Zittrer '19Katie McGagh '211-2
Matthew Morrell '203-6
B11Grace Bates '20Dutch Byerly '201-2,5-6
George Masterson '183-4
ReservesNick Dunphey '20
Falmouth High School, MEYachtsmenA4Caleb Robinson '18Sierra Farhman '18
B2Peter Morrissette '18Catherine Morrissette '20
ReservesEmma Cole '21Isabelle Graffam '21Brendan Mittleider '19
Grosse Pointe South High SchoolBlue DevilsA13Blake Stackpoole '18Taft Peck '181-2
Dominic Dulac '203-6
B8John Walton '18Drew Clutterbuck '191-2
Christiana Scheibner '193-6
Gulliver Preparatory SchoolRaidersA14Clay Snyder '18Teddy Bueres '191-2
Karen Liberman '203-6
B7Kyle Bramson '201-4Roberto Lugones '201-4
Daniel Hughes '215-6Teddy Bueres '195-6
Latin School of ChicagoVarsityA17Will Davies '181-2CJ Ricci '201-2
Marleigh Belsley '193-6James Nappo '203-6
B15Nikolas Chambers '19Julia Fairbank '19
Marblehead High SchoolFishwagonsA19Grant Adam '19Ryan Hamilton '19
B19Islay Van Dusen '181-2Tucker Braun '18
Tyler Lubek '193-6
Milton AcademyMustangsA5Hunter Zonnenberg '19Isabelle Alex '21
B5Jamie Fox '21Julia O'Connor '191-2,5-6
Alexandra Barron '203-4
Minnetonka High SchoolSkippersA8Nate Olmsted '19Rowan O'Connell '20
B14Graham Ness '19Lexie Baker '191-4
Annika Irene '195-6
Moses Brown SchoolQuakersA20Henry Lee '20Drew Wexler '21
B18Aili Moffet '191-2,5-6Maddy Kerr '191-2,5-6
Maddy Kerr '193-4Aili Moffet '193-4
New Trier HSTrevianA16Lolly Vasilion '18Izzy Cox '19
B17Dylan Cotter '18Ben Spring '18
Ranney SchoolPanthersA2Luke Arnone '19Blake Epstein '19
B12Cameron Giblin '19William Beyer '201-2
Matthew Hamelsky '193-6
Rye High SchoolGarnetsA7Michelle Lahrkamp '19Madeline Saffer '201-2,5-6
Nicole Papert '183-4
B16Matthew Wallace '21Constantyn Van der Voort '19 *1-2
Van der Voort Elizabeth '213-6
Southern Regional High SchoolRamsA12Dana Haig '18Nate Ertle '20
B6Tom Green '19Bridget Green '21
St. Mary's High School (MD)SaintsA9Trevor Davis '201-4Allison Forsyth '181-4
Michael Bisson '185-6Henry Andress '185-6
B10James Golden '20Amelia Johnson '21
St. Thomas Aquinas High SchoolRaidersA11Chase Sabadash '18Kenna Reed '201-2,5-6
Sam Juskiewicz '203-4
B3Conner Boland '21Caroline DuBoise-Weber '19
Yarmouth High SchoolClippersA10Emma Marston '18Maddie Marston '21
B20Griffin Primeau '18Emi Ruth '18