Fall Scramble

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1ArrowheadArrowhead High School58Jonothan Bailey '19
Warhawks 1Erin Schaubel '18
2MinnetonkaMinnetonka High School76Graham Ness '19
SkippersAnnika Irene '19
3Kettle MoraineKettle Moraine High School81Christian Spencer '18
VARSITYSam Spencer '20
4St. Ignatius (IL)St. Ignatius College Prep, Chicago, IL84Aisling Sullivan '18
WolfpackCristina Dombrowski '19
5Mounds Park AcademyMounds Park Academy90Toby Sullivan '19
PanthersJose Varela '19
6New Trier HSNew Trier HS98Lolly Vasilion '18
TrevianIzzy Cox '19
7WayzataWayzata High School101Emma Aubuchon '19
NavyEllen Tovb '19
*8OconomowocOconomowoc High School102Will Grosspietsch '18
Raccoons 1Odeja Ryan '19
*9Hinsdale CentralHinsdale Central High School102Sherman Thompson '18
VarsityEvan Fallon '18
10Big FootBig Foot High School108Harry Melges IV '19
VarsityFinn Rowe '191-4
Tim Weiss '195-6
Kyle Navin '207-10
11OronoOrono High School120Samuel Bartel '18
ScarletArchie Bolgar '191-6
Seamus Hendrickson '217-10
12ArrowheadArrowhead High School126Jack Schweda '20
Warhawks 2Lily Stemper '20
13GibraltarGibraltar High School131Eric Hoyerman '19
VikingsKaylee Weddig '18
14FenwickFenwick High School135Harry Bearrows '18
FriarsMaura Hopkinson '191-2,5-10
Patrick Kelly '213-4
15Latin  of ChicagoLatin School of Chicago136Nikolas Chambers '19
VarsityJulia Fairbank '191-4
James Nappo '205-10
16Walter Payton CollegWalter Payton College Preparatory High School138Owen Patterson '19
VarsityAsha Baddi '20
17MahtomediMahtomedi140Genna Viggiano '18
ZephyrsLauren Geib '191-2,5-6,9-10
Cole Barre '213-4,7-8
18EdinaEdina High School146George Moore '19
VarsityReilly Hannula '191-2,5-6,9-10
Xochitl GalvanPizana '183-4,7-8
19Southwest SeniorSouthwest Senior High School147Tighe Case '18
VarsityRemi Clark '191-6,9-10
Natasha Levy '197-8
20Lane Tech College PrLane Tech College Prep164Luke Hosek '20
VarsityBradley Hill '19
21U Chicago LaboratoryUniversity of Chicago Laboratory Schools188Sam Morin '18
MaroonsAlec Wyers '191-4,9-10
John Drewno '215-8
22OconomowocOconomowoc High School191Graves Anna '18
Raccoons 2Jacob Spear '21
23North  (WI)North High School (WI)193Patrick Fisher '20
RaidersHannah Post '201-2,5-6,9-10
Ryan Yedica '213-4,7-8
24Loyola AcademyLoyola Academy217Hugh Rider '18
RamblersJoseph Shilati '18
25Evanston Township HSEvanston Township HS221Ryan Henderson '19
WildkitsOscar Underburg '20
26Beacon AcademyBeacon Academy235Tasker Peacock '20
VarsityNoah Lichstein '20
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.