Fall Scramble

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1ArrowheadArrowhead High School36JP Friend '18
Warhawks 1Maggie Siepmann '20
2Latin  of ChicagoLatin School of Chicago51Will Davies '18
VarsityCJ Ricci '20
3MinnetonkaMinnetonka High School61Nate Olmsted '19
SkippersRowan O'Connell '201-5,7-8
Lexie Baker '196,9-10
4Big FootBig Foot High School65Kyle Navin '201-6
Finn Rowe '197-10
VarsityChristian Karabas '191-2,7-10
Bo Freytag '183-4
Alex Laing '185-6
5OronoOrono High School75Rachel Bartel '20
ScarletChase Blum '181-2,5-8
Seamus Hendrickson '213-4
Archie Bolgar '199-10
6MahtomediMahtomedi81Clara Brown '18
ZephyrsKristen Geib '201-2,5-6,9-10
Anika Liner '213-4,7-8
7OconomowocOconomowoc High School94Quinn Harris '21
Raccoons 1Lexi Garczynski '19
8WayzataWayzata High School97Wiley Hunt '19
NavyMaria Pumper '19
9New Trier HSNew Trier HS98Dylan Hardt '201-4
Dylan Cotter '185-10
TrevianNathan Whisner '19
10Kettle MoraineKettle Moraine High School104Red Tornehl '20
VARSITYMaddie Crucius '20
11Southwest SeniorSouthwest Senior High School105Nicole Giuliani '201-2,5-6,9-10
Calvin Lamosse '213-4,7-8
VarsityGints Pelecis '21
12OconomowocOconomowoc High School108John Dvorak '19
Raccoons 2Claire Phelps '19
13Hinsdale CentralHinsdale Central High School110David Phlamm '18
VarsityBerenger Jeannides '18
14ArrowheadArrowhead High School136Luca Marban '21
Warhawks 2Max Krotts '211-4
Eli Koper '215-10
15U Chicago LaboratoryUniversity of Chicago Laboratory Schools154Matteo Torquati '19
MaroonsJason Tothy '201-2,5-6,9-10
Otto Brown '193-4,7-8
16St. Ignatius (IL)St. Ignatius College Prep, Chicago, IL161Caroline Sandoval '19
WolfpackNicholas Alfano '18
17EdinaEdina High School163Kate Higgins '18
VarsityMarit Lebakken '19
18Loyola AcademyLoyola Academy166Bridget Falkenhayn '19
RamblersAngelina Simon '20
19Walter Payton CollegWalter Payton College Preparatory High School183Liliana Taub '191-2
Alessandra Torres '203-10
VarsityTJ Boland '191-2
Aviva Kaplan '203-10
20Beacon AcademyBeacon Academy188Grayson Hunter '19
VarsityDaren Nerad '20
21North  (WI)North High School (WI)189Ashley English '20
RaidersSam Delasanta '21
*22FenwickFenwick High School196John Hultquist '20
FriarsAllison Lang '181-2,5-10
Liam Soule '213-4
*23Lane Tech College PrLane Tech College Prep196William Frendreiss '19
VarsityJake Nolan '181-2,5-6,9-10
Matheui Halpin '193-4,7-8
24GibraltarGibraltar High School227Kelsey Weddig '181-6
Jack Rebhan '207-10
VikingsJack Rebhan '201-6
Kelsey Weddig '187-10
25Evanston Township HSEvanston Township HS232Ulysses Hennelly '20
WildkitsMaxime Visa '20
26Mounds Park AcademyMounds Park Academy235Karan Jain '19
PanthersStephen Olk '211-4,9-10
Emmett Tanzer '215-8
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.