NESSA Great Oaks Qualifier

Scores for Division A

TeamPTotalSailors
*1Fairfield LudloweFairfield Ludlowe High School12Everett Nash '191-3
Jonathan Mears '184-8
FalconsFelix Nizet '191
Everett Metchick '182-3
Tory Miletti '184-8
*2North KingstownNorth Kingstown High School12Aidan Naughton '181-7
SkippersKevin Stamp '181-5
Caroline Bourgeois '186-7
3Cape ElizabethCape Elizabeth High School35Aidan Brown '201-3,5-7
Patrick Miller '194
CapersAlec Bodenski '191-3,5-7
Zac Wellins '194
4Marthas Vineyard RegMarthas Vineyard RHS39Joe Serpa '201,3,5,7
Patrick Flahrety '202,4,6
VineyardersColtrane Leport '181,3,5,7
Elizabeth O'Brien '182,4,6
5Brien McMahonBrien McMahon High School41Gavin Meese '201-7
SenatorsOlivia Bartilucci '201-7
6PortlandPortland High School43Hal Clews '191-7
BulldogsTyra Pranger '211-7
7MarbleheadMarblehead High School45Eric O'Connor '191,3,5,7
Tyler Lubek '192,4,6
FishwagonsAnders Kearney '201,3,5,7
Lucy Tedford '202,4,6
8The TaftThe Taft School52Jack Ewing '181-7
Big Red RhinosAlly Anderson '181-7
9Fairfield PrepFairfield Prep53Quinn Sheehan '191,3,6-7
Jack Solway '182,4-5
JesuitsRonan Flynn '181,3
Will Donovan '212,4-7
10StaplesStaples High SchoolMRP79Not Filled in A '18 *
VarsityNot Filled in C '18 *
11FormanForman School81Andre Mitrano '181-2,5-6
Jack Dyson '213-4,7
LionsEden Levitt '191-2,5-6
Baird Atwood '193-4,7
12LitchfieldLitchfield High School87Ethan Wages '191-3
Brendan Wilson '204-5
Jim Kelleher '196-7
CowboysAlex Allen '191-3
CJ Abbout '224-5
Ronan Tenney '216-7
13XavierXavier High SchoolMRP99Not Filled in B '18 *
FalconsNot Filled in D '18 *
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.