Lawrence A. White Trophy

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Clear FallsClear Falls High School59Noah Zittrer '21
KnightsDutch Byerly '201-12,17-18
Matthew Morrell '2013-16
2Milton AcademyMilton Academy72Charles Hibben '18
MustangsIsabelle Alex '211-8,11-18
Sam Barrows '21 *9-10
3Falmouth  MaineFalmouth High School, ME120Caleb Robinson '18
YachtsmenSierra Farhman '181-6,11-12
Alex Mazelsky '207-10,13-18
4AntillesAntilles School122Robert Hunter '18
HurricanesHobie James '211-6
Gillian Perrell '207-18
*5Tabor AcademyTabor Academy141CJ McKenna '181-10
Anthony Minder '1911-12,17-18
Jack Corbett '1913-16
SeawolvesHenry Worden '201-2,5-6,9-10
Stuart Wemple '203-4,7-8
Cat Shakin '1911-14
Harper McKerrow '1915-18
*6Belmont HillBelmont Hill School141Jack Murphy '18
VarsityRyan Goldstein '18
7Fairfield LudloweFairfield Ludlowe High School146Everett Metchick '181-4,9-12,17-18
Everett Nash '195-8,13-16
FalconsFelix Nizet '191-14,17-18
Cooper Soderlund '1815-16
8Ransom EvergladesRansom Everglades School156Julia Johansson '19
RaidersMaddie Sharp '18
9KeyKey School167Nicholas Papadopoulos '18
ZagsLuke Koerschner '19
10GreenwichGreenwich High School179Pierce Ornstein '18
CardinalsIsabella Clemens '181-6,11-16
Jack Childs '197-10
Thomas Barry '2017-18
11Portsmouth  RIPortsmouth High School RI199Parker Colantuono '18
PartriotsSophia Hacket '211-6,9-18
Sarah Wilme '197-8
12Boston CollegeBoston College High School204Bell Jed '18
EaglesCreamer Zachary '191-4,15-18
Graziano Nick '195-14
13Marthas Vineyard RegMarthas Vineyard RHS205Joe Serpa '20
VineyardersColtrane Leport '181-2,7-8
Menasha Leport '203-4,9-18
Trent Bilodeau '215-6
14Saint Thomas AquinasSt. Thomas Aquinas High School226Libby Redmond '20
RaidersIsa du Plessis '201-10
Kenna Reed '2011-18
15MarbleheadMarblehead High School229Islay Van Dusen '181-8
Lucy Tedford '209-18
FishwagonsTucker Braun '181-10
Anna O'Connor '2011-18
16PortlandPortland High School258Hal Clews '19
BulldogsEamon Browne '18
*17Loyola AcademyLoyola Academy263Rory Neenan '18
RamblersClaire Russell '181-4,7-8,11-12,15-16
Hugh Rider '185-6,9-10,13-14
Susie Driscoll '1817-18
*18SharonSharon High School263Ben Xu '181-2,5-6,11-12,15-16
Arthur Rabinovich '183-4,7-8,13-14,17-18
Sam Edson '189-10
EaglesMerrick Tian '181-2,5-6,11-12,15-16
Lynn Fu '183-4,7-10,13-14,17-18
19The TaftThe Taft School295Jack Ewing '18
Big Red RhinosBrendan Holleck '221-14
Ruiwen Bai '1815-18
20Beacon AcademyBeacon Academy336Preston Anderson '18
WolvesJack Ruder '19
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.