Lawrence A. White Trophy

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1Ransom EvergladesRansom Everglades School72Javier Garcon '211-4
Tucker Weed '185-18
RaidersCeline de Araujo '181-4,13-18
Michael Macrae '195,11-12
Bernat Miro '196-10
2Clear FallsClear Falls High School104Asher Zittrer '191-14,17-18
Alexander Hankins '1815-16
KnightsCade Morrell '211-4,9-10,13-14
Katie McGagh '215-8,11-12,15-18
3Falmouth  MaineFalmouth High School, ME112Peter Morrissette '18
YachtsmenCatherine Morrissette '20
4Saint Thomas AquinasSt. Thomas Aquinas High School121Garrett Dixon '21
RaidersBobby Rielly '211-6,17-18
Kenna Reed '207-10
Ivan Levkovsky '2011-16
5AntillesAntilles School126Rayne Duff '21
HurricanesSavannah Young '211-4,7-12,17-18
Michael Derrickson '185-6,13-16
6Boston CollegeBoston College High School129Bedford Will '18
EaglesMoreira Simon '18
7Milton AcademyMilton Academy132Jamie Fox '211-6,9-14
Luke Monnich '217-8,17-18
Ben Monnich '2015-16
MustangsJulia O'Connor '191-6,9-18
Sam Barrows '21 *7-8
8Tabor AcademyTabor Academy167Ella Withington '181-2,7-8
Stone Lack '183-6,9-10
Connor Macken '2011-12,17-18
Anna Olsen '2013-16
SeawolvesNick Marshall '181-10
Mimi MacIntyre '1911-14
Julia Jeffries '1815-18
9Fairfield LudloweFairfield Ludlowe High School169Jonathan Mears '18
FalconsTory Miletti '18
10Marthas Vineyard RegMarthas Vineyard RHS171Patrick Flahrety '201-12,15-16
Coltrane Leport '1813-14,17-18
VineyardersElizabeth O'Brien '181-12,15-16
Trent Bilodeau '2113-14,17-18
11KeyKey School182Harrison Reisinger '181-2,5-8,11-12,17-18
Will Cornell '213-4,9-10,13-16
ZagsMax Shapiro '201-6,13-16
Alexander Abbott '187-10,17-18
Charles Anderson '2111-12
12GreenwichGreenwich High School184Max Anker '201-4,9-10
Aiden Iacconis '215-8,11-18
CardinalsJack Childs '191-4
Olivier Geraghty '205-10
Angus Manion '2111-18
13SharonSharon High School211Colin Snow '181-2,5-6,9-10,13-14,17-18
Kevin Li '183-4,7-8,11-12,15-16
EaglesAlissa Chen '181-2,5-6,9-10,13-14,17-18
Eddie Bielawa '203-4,7-8,11-12,15-16
14Portsmouth  RIPortsmouth High School RI219Matt Lopes '20
PartriotsCollin Clair '191-16
Sarah Wilme '1917-18
15Belmont HillBelmont Hill School226Francis Selldorff '191-10
Stephen Pellegrino '1911-18
VarsityMichael Wade '19
16MarbleheadMarblehead High School250No show1-8
Ryan Hamilton '199-18
FishwagonsEleanor Mancusi-Ungaro '181-8
Cecilia Bradley '219-18
17Loyola AcademyLoyola Academy283Natalie Norton '181-14,17-18
Hugh Rider '1815
Gregor Leech '1816
RamblersSusie Driscoll '181-4,7-8,11-12
Gregor Leech '185-6,9-10,13-15
Hugh Rider '1816
Claire Russell '1817-18
18PortlandPortland High School287John Holt '18
BulldogsLucy Kilbreth '20
19The TaftThe Taft School297Minna Holleck '18
Big Red RhinosAlly Anderson '18
20Beacon AcademyBeacon Academy333Greg Wootton '191-6,13-16
Tasker Peacock '207-12,17-18
WolvesTasker Peacock '201-2,5-6,13-14
Graham Knox '203-4,7-8,11-12,15-16
Greg Wootton '199-10,17-18

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.