Shepherd Championship 2017

Registrations

SchoolTeamDiv.RankSkipperRacesCrewRaces
Beacon AcademyWolvesA13Greg Wootton '19Jack Ruder '191-2,5-6,9-10,13
Graham Knox '203-4,7-8,11-12
B4Preston Anderson '18Laurel Schenkman '18
Brother Rice/Marian High School - MIBRMS-blackA16Jon Crowe '18Madison Paulus '20
B15Jack Sielicki '18Lauren Scolari '20
Cranbrook KingswoodCranbrook BlueA3Henry Gonzalez '21Lizzie Balsam '18
B9Matthew Tan '191-2,5-13Amy Phenjati '181-6,13
Jimmy Chen '183-4Natalie Simmons '187-12
Culver AcademiesEaglesA10Beckett Kumler '201-2,5-6,9-10,13-14Crawford Frutkin '191-2,5-6,9-10
Caleb Barrett '203-4,7-8,11-12Audrey Quist '193-4,7-8,11-12
B8Samantha Bialek '20Cady Clark '20
ReservesSierra Blemaster '18Genevieve Huber '21Carolina Jimenez '21
Detroit Country Day SchoolVarsityA4Harrison George '181-13Nate Marsden '191-8
Alexandra Soo '189-13
B12Connagh Rowley '181-2,7Alexandra Soo '181-6
Lorraine Yuen '183-6,10Nate Marsden '197,10
Nate Marsden '198-9,11-13Connagh Rowley '188
Lorraine Yuen '189,11-13
Evanston Township HSWildkitsA12Ulysses Hennelly '20Jack Suvari '19
B10Maxime Visa '20Miles Ford '19
Fenwick High SchoolFriarsA1Harry Bearrows '18Maura Hopkinson '191-2,13
Liam Soule '213-6,9-12
Patrick Kelly '217-8
B13John Hultquist '20Allison Lang '181-12
Patrick Kelly '2113
Lake Forest High SchoolScoutsA2Connor Sheridan '18Jack Clawson '20
B11William Porter '181-4Casey Murray '201-6
Nicholas Elsasser '185-10Dillon Hollingsworth '207-14
Lane Tech College PrepVarsityA15William Frendreiss '19Lauren Mellinger '211-8
Bradley Hill '199-13
B16Audra Spokas-jaros '21Bradley Hill '191-8
Lauren Mellinger '219-13
Loyola AcademyRamblersA8Rory Neenan '18Claire Russell '18
B7Natalie Norton '181-2,5-6Susie Driscoll '18
Bridget Falkenhayn '193-4,7-13
Lyons Township High SchoolLionsA11Chris Hummel '18Abbey Walls '191-4,13
Olivia Niego '205-6,9-10
Patrick Hummel '21 *7-8,11-12
B14Jack Bergman '20Patrick Hummel '21 *1-2
Jack O'Brien '193-4,7-8,11-12
Nick Bezanis '205-6,9-10
Olivia Niego '2013
New Trier HSTrevianA6Will Plovanic '19Sammy Stoeber '20
B6Dylan Hardt '20Anna McBride '20
Southwest Senior High SchoolVarsityA9Calvin Lamosse '21Tighe Case '18
B1Nicole Guiliani '20James Jagielski '21
Traverse City CentralVarsityA14Ajay Provost '191-13Amelia Burke '181-13
B3Noah Robitshek '211-13Kai Oslund Dolan '201-10
Hunter Hawes '21 *11-13
Traverse City WestVarsityA7Brooke Ostrowski '181-13Nic Zenner '211-13
B5Liam Clone '201-13Bryce Wilmoth '201-13
West Bloomfield High SchoolLakers VarsityA5Nicole Millerman '191-13Isabel Dziuba '191-4,7-13
Matthew Elliot '205-6
B2Jack Bull '191-13Bryce VandenAvond '191-4,8-13
Nolan Beaty '195-7