Turkey Leg Regatta

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1Grand HavenGrand Haven High School18Frank Frisinger '19
GH Gold MixedSarah Colvin '231
2Grosse IIeGrosse IIe High School29Ian Reimel '19
Grosse Ile - ScarletMichael Kalata '18
*3East Grand RapidsEast Grand Rapids36Hazel McGovern '21
EGR Varsity Gold 2Annika Lampen '21
*4Spring LakeSpring Lake High School36Bryson Hough '21
RedZak Colvin '19
5Black River PublicBlack River Public School45Eden Nykamp '21
VarsityMack Timmer '19
*6Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School48Jacob Schaupeter '21
BlueFritz Woerner '20
*7Grosse IIeGrosse IIe High School48Meghan Dieball '20
Grosse Ile - GreyKyla Bugarin '20
8East Grand RapidsEast Grand Rapids49Ben Lilly '18
EGR Varsity Gold 1Mady Allen '21
9Grand HavenGrand Haven High School61Derek Hartman '22
GH Blue MixedNoah Merriman '18
10Grosse IIeGrosse IIe High School64Max Klassen '222
GI White - MIXEDRylan van de Weting '20
11Spring LakeSpring Lake High School69Claire DeBlanc '20
BlackAbby Airo '20
12Detroit Country DayDetroit Country Day School90Ethan Lee '19
Pumpkin PieMaddie Yang '19
13Traverse City CentraTraverse City Central97No show
GoldNo show
14Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School102Ryan Hexter '21
GoldGwen Hudson '20
15St. Joseph High School106Nolan Youngstedt '21
Bears- VarsityJohn Norland '23
16Spring LakeSpring Lake High School110Griffin Phares '21
Grey MixedBen Dornbush '221-2,5-7
Caden Realini '193-4
17Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI116Drew Kovalchik '193
BRMS Blue-mixedKyle Clark '211-24
Talena Monasmith '223-45
Makenna Atkins '215-76
18Grand Rapids ChristiGrand Rapids Christian High School119Owen Steger '21
GRC-SC-EGR MixedElla Donnelly '217
19Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood124Bonnie Zhu '191-2,5-7
Susanna Wu '193-4
Cranbrook GreenLauren Winegarden '20
20Detroit Country DayDetroit Country Day School142Caleb Lewinski '181-58
Jake Elsen '216-79
MIXED CranberriesJake Elsen '211-59
Caleb Lewinski '186-78
21Traverse City CentraTraverse City Central151Griffin Wright '21 *
BlackDrew Snyder '19
*22Grand Rapids ChristiGrand Rapids Christian High School152Ben Walters '20
Floating EaglesAnthony Betten '22
*23Traverse City WestTraverse City West152No show
MixedNo show
24St. Joseph High School156Andrew Barazotto '23
Bears- MixedLincoln White '23
25HollandHolland High School157Duncan Elmer '2110
MixedSeth Weller '1910
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker
1Spring Lake sailor
2Grosse Pointe South sailor
3East Lansing sailor
4Haslett sailor
5Lansing Catholic HS sailor
6Owosso sailor
7East Grand Rapids sailor
8West Highland Christ sailor
9West Bloomfield sailor
10Black River Public sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.