SSP Combined Division - SILVER

Scores for all divisions

TeamDiv.TotalSailors
1OlympiaOlympia High SchoolA24Elena Gonick '16
BearsLeo Brine '16
2Oak HarborOak Harbor High SchoolA55Max Van Dam '16
WildcatsDylan Angell '18
3Central KitsapCentral Kitsap High SchoolA83Evan Lund '151-6
Lina Fowler '187-8
CougarsAlex Hosier '171-2
Tyler Nolasco '193-4
Rebekah Arvila '185-6
4Central KitsapCentral Kitsap High SchoolB87Keven Garrett '151-2,5-6
Lina Fowler '183-4
Niko Twilla '187-8
CougarsNiko Twilla '181-2,5-6
Isabelle Wheeler '173-4,7-8
5IngrahamIngraham High SchoolA91Avery Fulford '171-6
Tim Player '167-81
RamsKendall Butler '18
6EverettEverett High SchoolA93
Seagulls
7IngrahamIngraham High SchoolB99Marijke Jorna '16 *1-2
Margot Watts '19 *3-8
RamsLindsay Bolin '17 *1-6
Max Kauffman '187-8
8EverettEverett High SchoolB102
Seagulls
9OlympiaOlympia High SchoolB104Konrad Brine '161-6
Max Miller '187-8
BearsFarzana Mohamedali '161-6
Konrad Brine '167-8
10STEMNikola Tesla STEM High SchoolA105Isaac Perrin '18
EngineersChris Holt '181-6
Ethan Perrin '167-8
11OESOregon Episcopal SchoolB108
Aardvarks
12Mercer IslandMercer Island High SchoolA110
Islanders
13Friday HarborFriday Harbor High SchoolA113
Wolverines
14BellinghamBellingham High SchoolA130
Raiders
15Mercer IslandMercer Island High SchoolB135
Islanders
*16SehomeSehome High SchoolB138Adam DiDomizio '151
Mariners 2Nina Sayed '153-41
*17Oak HarborOak Harbor High SchoolB138Jordan Wood-Pina '18
WildcatsAmanda Stratton '171-6
Matt Hallahan '167-8
18AnacortesAnacortes High SchoolA142
Seahawks 2
19Garfield High SchoolA143
Garfield
20OESOregon Episcopal SchoolA156
Aardvarks
21OlympicOlympic High SchoolB159Reece Duitsman '183-72
Matt Dublynn '1883
TrojansMatt Dublynn '183-73
Reece Duitsman '1882
22BallardBallard High SchoolA163Margot Watts '19 *1-24
Yumi Shridhar '167-85
BeaversMax Kauffman '181-24
Emma Blumhagen '167-84
23OlympicOlympic High SchoolA176Kimberly Hutchinson '161-6
Carson Short '197-82
TrojansReece Duitsman '181-22
Carson Short '193-62
Kimberly Hutchinson '167-8
24SehomeSehome High SchoolA179
Mariners 1
25Friday HarborFriday Harbor High SchoolB183
Wolverines
26BellinghamBellingham High SchoolB190
Raiders
27STEMNikola Tesla STEM High SchoolB198Yumi Shridhar '161-6
Luke Gibbons '187-8
EngineersLuke Gibbons '181-6
Chris Holt '187-8
28BainbridgeBainbridge High SchoolB206Christoph Webber '181-3,7-8
SpartansQuinn Ring '181-3
Zachary Mellin '167-8
29AnacortesAnacortes High SchoolB207
Seahawks 2
30AnacortesAnacortes High SchoolB212
Seahawks 1
31North KitsapNorth Kitsap High SchoolB239
Varsity
32AnacortesAnacortes High SchoolA251
Seahawks 1
33Garfield High SchoolB273
Garfield
**34SehomeSehome High SchoolB276
Mariners 1
**35BainbridgeBainbridge High SchoolA276Nicole Sanford '167-8
SpartansHarrison Saliba '177-8
36SehomeSehome High SchoolA282
Mariners 2
37BallardBallard High SchoolB293Joe Ubelhart '16 *
Beavers
38North KitsapNorth Kitsap High SchoolA301
Varsity
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker
**Number of high-place (14) finishes
1Woodinville sailor
2Klahowya Secondary sailor
3Central Kitsap sailor
4Ingraham sailor
5STEM sailor