Leukemia Cup

Scores for Division A

TeamTotalSailors
*1Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School13John Huskin '18
NorsemenJohn Godoshian '18
*2Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School13Charlie Ramsdell '20
PendragonTeddy Prokop '191-2
RJ Sables '203-4
3Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School18Michael Kirkman '21
Yellow (Mixed)Blake Stackpoole '18
4Detroit Country DayDetroit Country Day School22Luuk Schmit '181
MIXEDAmanda Williams '17
5Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School30Christiana Scheibner '19
GoldReis Dempsey '19
6Black River PublicBlack River Public School32Jack Hemmelgarn '19
MixedChristopher Heideman '201-2
Caitlin Derby '23 *3-42
7Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School36Billy Vogel '21
White (Mixed)Ryan Hexter '21
8Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School39Dominic Dulac '20
BlueDrew Clutterbuck '19
9Grand HavenGrand Haven High School44Simon Furton '21
GH Gold MixedEthan Walburg '19
10Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI46Preston Carey '17
Warriors BlackNathan Marsdens Jr. '191-2
Zac Brown '203-4
**11Bloomfield HillsBloomfield Hills High School55Adrianna Lee '18
Black HawksJacki Spiegel '18
**12Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School55Ashley Strong '20
WhiteGrace Paschke '191-2
Gwen Hudson '203-4
13Spring LakeSpring Lake High School56Zoe Czadzeck '20
Red MixedRyan Navarre '19
14Spring LakeSpring Lake High School59Noah Wolters '19
Black MixedGriffin Phares '21
15West BloomfieldWest Bloomfield High School64Jack Bull '19
WB GreenMichelle Chumiecki '191
Isabel Dziuba '192-4
16Spring LakeSpring Lake High School65Claire DeBlanc '20
GreyCaden Realini '19
17Grand HavenGrand Haven High School67Frank Frisinger '19
GH Blue MixedGrace Kucharski '19
18Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood81Allison Glover '17
Cranbrook BlueJosie McRoberts '19
19Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI82Thomas Hamill '17
Warriors OrangePatrick Monahan '171-2
Adam Sellers '173-4
b20St. Francis  TraversSt. Francis High School Traverse City86Amanda Dow '18
St Francis GladiatorBecca Roche '18
b21West BloomfieldWest Bloomfield High School86Nolan Beaty '19
WB WhiteBryce VandenAvond '19
22Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood87Jimmy Chen '18
Cranbrook GreenVanessa Su '19
c23Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood99Matthew Tan '19
Cranbrook WhiteLauren Winegarden '20
c24Traverse City CentraTraverse City Central99Maddie Zimmerman '171-2
No show3-4
GoldOlivia Wilson '181-2
No show3-4
25Traverse City CentraTraverse City Central101Caelan Wright '191-2
No show3-4
BlackCharles Kellogg '18 *1-2
No show3-4
26St. Francis  TraversSt. Francis High School Traverse City112Jamie McClellan '171-2
No show3-4
St Francis BElla Beck '21 *1-23
No show3-4
27West BloomfieldWest Bloomfield High School114Matt Sullivan '184
MIXEDMitchell Moulton '184
28Detroit Country DayDetroit Country Day School115Liz Obermaier '17
BluuuuuuuuuuueAlexandra Soo '18
29Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood117Susanna Wu '19
Cranbrook CranesGuy Busamrong '20
d30Bloomfield HillsBloomfield Hills High School128Megan O'Gorman '18
MIXEDAnna Russo '20
d31Detroit Country DayDetroit Country Day School128Connagh Rowley '18
GoldMichael Williams '20
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker
**Number of high-place (3) finishes
bNumber of high-place (16) finishes
cNumber of high-place (13) finishes
dAlphabetical
1Groves sailor
2Holland sailor
3Traverse City Centra sailor
4Cranbrook Kingswood sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.