MDISA Spring Fleet Race Championship

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1SevernSevern School36Connor Bayless '17
AdmiralsCaroline McNeil '18
2AnnapolisAnnapolis High School44Porter Kavle '18
PanthersAva Walker '19
3BroadneckBroadneck High School67Phillip Schofield '17
BruinsNoelle Owen '191-6,9-12
Nicole Ryan '187-8,13-17
4Archbishop SpaldingArchbishop Spalding90Jake Vickers '18
CavaliersCharlie Carty '191-4
Natalia Pereira '205-17
5KeyKey School99Harrison Koller '17
ZagsNicholas Papadopoulos '181-10
Luke Koerschner '1911-14
Isadora Gallanar '1715-17
6St. Marys  (MD)St. Mary's High School (MD)115James Golden '20
SaintsElizabeth Hupp '17
7Severna ParkSeverna Park137Ian Mathiesen '181-6,11-14
Stanley Galloway '187-10,15-17
FalconsKatherine Crawford '18
8Leonardtown HighLeonardtown High School149Daniel Unangst '20
VarsityBrandon Henderson '171-2,7-8,11-12,15-17
Erika Wise '193-6,9-10,13-14
9Indian CreekIndian Creek School150Brett Colburn '171-8
Daniel Reilly '179-17
EaglesRichard Burke '181-10
Haber Carlson '1711-17
10Edmund BurkeEdmund Burke School165Casey Cabot '171-10
BengalsTalia Frank '171-6
Genevieve Dickinson '177-10
11Saints Peter & PaulSaints Peter & Paul High School166Luke duFour '171-10
Brandon Westerfield '1811-17
SabresAlly Shearon '18
12Great MillsGreat Mills High School189Curtis Aaron '17
VarsityOlivia Sowa '201-14
Mark Morris '1815-17
13Bethesda - Chevy ChaBethesda - Chevy Chase HS208Karl Wagerson '171-10
Josephine Froelich '1711-17
Battlin' BaronMax Spendley '17
14Walt WhitmanWalt Whitman High School213Kelsey Bonham '18
VarsityNathaniel Dwyer '17
15The GunstonThe Gunston School216
Herons

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.