MISSA Mallory Qualifier

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Rocky RiverRocky River High School54Ian Moran '18
PiratesSpencer Asmar '181-10,16-20
Margot Dugan '1911-15
2MinnetonkaMinnetonka High School85Cort Vandlik '17
SkippersLexie Baker '191-6,9-10
Connor Wacker '197-8
Hannah Dillahunt '1711-13
Graham Ness '1914-16
3Walter Payton CollegWalter Payton College Preparatory High School106James Wagner '17
VarsityBecca Rose '171-6
Owen Patterson '197
Lucie McKnight '178-14
Peter Odom '1715-16
4Kettle MoraineKettle Moraine High School109Christian Spencer '18
VARSITYSam Spencer '20
5New Trier HSNew Trier HS115Spencer Keenan '17
TrevianMatthew Trunsky '171-8
Ben Spring '189-16
6OronoOrono High School123Samuel Bartel '18
ScarletArchie Bolgar '191-8
Erik Sundberg '179-16
7St. Ignatius CollegeSt. Ignatius College Prep, Chicago, IL143Logan O'Connor '171-12
Bridget Groble '1713-16
WolfpackAisling Sullivan '181-2
Nicholas Alfano '183-12
Matthew Alfano '1713-16
*8Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School157Blake Stackpoole '181-12,14-16
Caroline Seski '1713
GP SouthJacob Orhan '171-8,11-16
Grace Paschke '199-10
*9Southwest SeniorSouthwest Senior High School157Jason Davis '171-16
VarsityMadison Mott '171-16
10WayzataWayzata High School158Jackson Connell '17
NavyBrianna Misk '17
11East Grand RapidsEast Grand Rapids164graham post '171-16
EGR VarsityLuke Diehm '201-2,5-10,13-14
simon rockwell '203-4,11-12,15-16
12Hinsdale CentralHinsdale Central High School175Sherman Thompson '18
VarsityEvan Fallon '18
13Latin  of ChicagoLatin School of Chicago188Marleigh Belsley '19
VarsityJames Nappo '20
14Detroit Country DayDetroit Country Day School198Harrison George '18
VarsityLiz Obermaier '171-2
Connagh Rowley '183-6,8
Kaya Donat '207,9-16
15Evanston Township HSEvanston Township HS212Han-Ray Jahn '17
WildkitsRyan Henderson '191
Rowan Henke '172-6,9-20
Lucy Mulvihill '187-8
16Loyola AcademyLoyola Academy214Rory Neenan '18
RamblersAndrew Lestingi '171-4,7-8
Cynthia Rodriguez-Huspen '175-6
Natalie Norton '189-20
17Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School218John Huskin '181-10,15-20
Lindsey Ramsdell '1811-14
NorsemenTeddy Prokop '191-4,15-20
Adam Weinkauf '185-10
Ellie Frame '1811-14
18Benilde St MargaretsBenilde St Margarets232Joey Simpson '17
RedClare Leeper '191-6,9-12
Aaron Wachowiak '197-8,13-16
19MahtomediMahtomedi266Genna Viggiano '181-16
ZephyrsMorgan Brown '201-16
20EdinaEdina High School284George Moore '191-16
VarsityReilly Hannula '191-16
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.