MYST May Madness

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1ArrowheadArrowhead High School33JP Friend '18
Mixed 2Chloe Frentzel '17
2ArrowheadArrowhead High School44Jonothan Bailey '19
Mixed 1Erin Schaubel '18
3MinnetonkaMinnetonka High School56Matthew Kickhafer '191-10
SkippersRowan O'Connell '201-2,5-8
Garrett Moen '193-4
Susie Foster '199-10
4Oshkosh NorthOshkosh North High School63Tommy Rorrer '181-181
MixedEddie Hanson '191-18
5Mounds Park AcademyMounds Park Academy64Toby Sullivan '191-12
MixedJose Varela '191-12
6TrinityTrinity High School66Emily Gildea '172
BlazersElizabeth Gildea '202
7OconomowocOconomowoc High School72Will Grosspietsch '18
RaccoonsSydney Sauer '17
8Evanston Township HSEvanston Township HS81Han-Ray Jahn '17
WildkitsLily Allen '19
9Catholic MemorialCatholic Memorial94Patrick Schmidt '17
MixedAnnie Cate Schmidt '20
10FenwickFenwick High School101Harry Bearrows '18
FriarsJohn Hultquist '201-4
Maura Hopkinson '195-10
11MahtomediMahtomedi109Genna Viggiano '181-12
ZephyrsAnika Liner '211-12
12New Trier HSNew Trier HS118Will Plovanic '19
TrevianGarrett Cook '20
13Beacon AcademyBeacon Academy126Preston Anderson '18
VarsityGrace Rigas '191-6
Will Alter '197-10
14Eden PrairieEden Prairie Sailing Team131Michael Dowson '19
MixedJackson Payne '19
15Hinsdale CentralHinsdale Central High School149Mitchell Thompson '19
VarsityLizzy Brankin '17
16U Chicago LaboratoryUniversity of Chicago Laboratory Schools156Sam Morin '18
MaroonsAlec Wyers '19
17Lyons TownshipLyons Township High School161Lily Wojcik '18
LionsAbbey Walls '19
18Evanston Township HSEvanston Township HS169Rowan Henke '171-4,7-30
Lucy Mulvihill '185-6
OrangeLucy Mulvihill '181-4,7-30
Rowan Henke '175-6
19SlingerSlinger High School175Ali Vollmar '191,3
Sophia Kirk '222,5-6
Everett Quissek '214,7,9,113
Carly King '198,10,12
MIXEDSophia Kirk '221
Ali Vollmar '192,4
Everett Quissek '213,5-6,8,10,123
Carly King '197,9,11
20MarquetteMarquette University High School188
Mixed
21Loyola AcademyLoyola Academy196Etain McKinney '18
LadyzClaire Russell '18
22Loyola AcademyLoyola Academy200Hugh Ryder '18
WhiteSusie Driscoll '181-2,5-6,9-30
Kari Hoover '183-4,7-8
23OconomowocOconomowoc High School220Mikey Grosspietsch '20
MixedWagner Emma '20
Sym.Explanation
1Winneconne sailor
2Brother Rice - IL sailor
3Kewaskum sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.