2016 Turkey Leg Regatta

Scores for Division A

1Spring LakeSpring Lake High School17Noah Wolters '19
Red MixedCaleb Boon '17
2East Grand RapidsEast Grand Rapids32connor goulet '17
EGRConnorMixedhazel mcgovern '21
3Grosse IleGrosse Ile High School36Ian Reimel '19
Red Devils ScarletKyla Bugarin '20
4East Grand RapidsEast Grand Rapids47justin lovell '17
EGRJustinregan pitts '18
5East Grand RapidsEast Grand Rapids53graham post '17
EGRGrahammax ralston '20
6St. Francis  TraversSt. Francis High School Traverse City64Annie Myler '20
St Francis GladiatorJamie McClellan '17
7Grand HavenGrand Haven High School66Frank Frisinger '19
GH BlueBenjamin Wassell '181-6
Morgan Parrent '197
8Detroit Country DayDetroit Country Day School69Luuk Schmit '181
MIXED PilgrimsAmanda Williams '17
9Spring LakeSpring Lake High School72Zoe Czadzeck '20
GreyAbby Airo '20
10Grosse IleGrosse Ile High School84Chris Twomley '17
Red Devils GreyFaith Gaertner '20
11Traverse City WestTraverse City West86Brooke Ostrowski '18
VarsityKatherine Crewes '17
12Grosse IleGrosse Ile High School102Michael Kalata '18
Red Devils WhiteTyler Pardo '18
13Traverse City WestTraverse City West104Sara Gustafson '17
Middle SchoolIan Beck '18
14Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School106Anna Carron '21
Gold (Mixed)Audrey Whitaker '19
15Grand HavenGrand Haven High School107Derek Hartman '22
GH GoldEthan Walburg '19
16Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood108Matthew Tan '19
Cranbrook GreenBonnie Zhu '191-4
Carsten Ritter '175-7
17Grand Rapids ChristiGrand Rapids Christian High School114Samuel Boehle '192
GRC-SC MixedBen Walters '201-2,7
Daniel Betten '203-6
18West BloomfieldWest Bloomfield High School116Nicole Millerman '19
Pumpkin PieShane Sanghvi '19
19Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School119Christiana Schiebner '19
Blue DevilsDominic Dulac '201-2
Emma Turner '193-7
*20Detroit Country DayDetroit Country Day School121Connagh Rowley '18
TurkeysJillian Campbell '171-2,5-7
Sailesh Yellayi '173-4
*21Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood121Allison Glover '17
Cranbrook BlueNatalie Simmons '181-2
Joe Devroy '173-7
22Spring LakeSpring Lake High School139Preston Johnson '19
BlackCole Hoffman '19
23Culver AcademiesCulver Academies143John Henderson '17
MaroonAnna Evans '181-2,5-6
Jacqueline Oeschger '183-4,7
24Traverse City CentraTraverse City Central149Brooke Corso '17
BlackOlivia Wilson '18
25Hamilton PublicHamilton High School - MI161Zachary Beyer '21
MixedOwen Bannasch '22
26Grand HavenGrand Haven High School165Noah Schueler '19
GH WhiteNicholas Garvale '191-4
Keegan Aerts '215-7
27Brother Rice  - MIBrother Rice High School - MI170Preston Carey '17
Warriors BlackPatrick Monahan '17
28Traverse City CentraTraverse City Central182Ajay Provost '19
GoldAmelia Burke '18
29West BloomfieldWest Bloomfield High School191Isabel Dziuba '19
Turkey Trot MIXEDMichael Williams '203
30Spring LakeSpring Lake High School194Ryan Navarre '19
SL/Grosse Ile MIXEDCaden Realini '19
*Head-to-head tiebreaker
1Groves sailor
2South Christian sailor
3Detroit Country Day sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.