Pewaukee Fall Scramble

Scores for Division B

1Big FootBig Foot High School13Harry Melges IV '19
VarsityChristian Karabas '191-2,5-6
Evan Karabas '173-4
2Oshkosh NorthOshkosh North High School25Reed Weston '191
Mixed 1Karson Mraz '19
3ArrowheadArrowhead High School35Jack Schweda '201-2,5-6
Patrick Schmidt '173-42
MixedLily Stemper '201-2,5-6
Maggie Siepmann '203-4
4Kettle MoraineKettle Moraine High School38Sam Spencer '201-2,5-6
Red Tornehl '203-4
LASERSStefan Yergens '181-2,5-6
Cara Canaday '173-4
5U Chicago LaboratoryUniversity of Chicago Laboratory Schools47Lillian Nemeth '18
Maroons 1Emerson Wright '19
*6Lake ForestLake Forest High School51Jack LaVanaway '20
MixedJack Clawson '20
*7Oshkosh NorthOshkosh North High School51Emily Scherer '20
Mixed 2Bailey Lira '20
*8OconomowocOconomowoc High School56Carlson Connor '171-2,5-6
Graves Anna '183-4
RaccoonsMikey Grosspietsch '201-2,5-6
Odeja Ryan '193-4
*9Lyons TownshipLyons Township High School56Casey Gignac '18
Lions 1Anna Franco '17
10Evanston Township HSEvanston Township HS60Ryan Henderson '19
WildkitsJack Suvari '191-4
AJ Brown '185-6
11New Trier HSNew Trier HS62Noah Barton '191-2,5-6
Nathan Whisner '193-4
TrevianSammy Stoeber '201-2,5-6
Alex Adams '203-4
12U Chicago LaboratoryUniversity of Chicago Laboratory Schools69Sam Morin '18
Maroons 2Alec Wyers '19
13Lane Tech College PrLane Tech College Prep74Luke Hosek '20
MixedNo show
**14SlingerSlinger High School80Abby Eckert '203
MIXEDEverett Quissek '214
**15Beacon AcademyBeacon Academy80Greg Wootton '19
VarsityGrayson Hunter '19
16GibraltarGibraltar High School95Kelsey Weddig '18
VikingsKaylee Weddig '18
b17Loyola AcademyLoyola Academy100Bridget Falkenhayn '19
GoldClaire Russell '181-2,5-6
Caroline Hayes '183-4
c18Lyons TownshipLyons Township High School100Jack Bergman '20
Lions 2Brooke Sands '17
c19Lake Forest AcademyLake Forest Academy100Luke Ackerman '20
MixedCasey Murray '201-25
Chris Neill '203-65
20St. Ignatius (IL)St. Ignatius College Prep, Chicago, IL103Serena White '19
WolfpackZaid Akkawi '20
21OconomowocOconomowoc High School106MacKenzie Saucke '171-2,5-6
Cody Tuftee '183-4
MixedTess Kreutzmann '191-2,5-66
Maddie Crucius '203-47
22Loyola AcademyLoyola Academy128Etain McKinney '18
MaroonAngelina Simon '201-4
Kari Hoover '185-6
23Walter Payton CollegWalter Payton College Preparatory High School135Aviva Kaplan '20
VarsityTJ Boland '19
*Head-to-head tiebreaker
**Number of high-place (3) finishes
bNumber of high-place (11) finishes
cNumber of high-place (14) finishes
1Oshkosh West sailor
2Catholic Memorial sailor
3West Bend West sailor
4Kewaskum sailor
5Lake Forest sailor
6Hamilton - WI sailor
7Kettle Moraine sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.