NJISA 2020 BBYRA Fall Invitational

Scores for Division A

TeamTotalSailors
*1RanneyRanney School40Brooke Schmelz '21
PanthersAshley Abboud '22
*2Christian BrothersChristian Brothers Academy40Ryan Ehnot '22
Colts 1Mitchell Hnatt '24
3Toms River  NorthToms River North44Declan Botwinick '21
MarinersEvan Harrison '21
4Donovan CatholicDonovan Catholic High School49James Kopack '24
Griffins 1Michael Boynton '24
5Christian BrothersChristian Brothers Academy59Bryce Vitiello '23
Colts 2Luke Pennisi '24
6DelbartonDelbarton School60James O'Gwen '23
Green WaveMarshall Czerniecki '21
7ChathamChatham High School67Thomas Marino '21
Cougars 1Paige Lubrano '22
8BiotechnologyBiotechnology High School79
Biotechnology
9Point Pleasant BeachPoint Pleasant Beach High School90Zylinski Luke '21
Garnett GullsGlosenger Lindsay '20
10Rumson-Fair HavenRumson-Fair Haven91
Bulldogs
11Donovan CatholicDonovan Catholic High School112Thomas Roeber '23
Griffins 2Nora Ciak '23
12Central RegionalCentral Regional High School116Annabel Bornebusch '22
EaglesArianna Weber '21
13ChathamChatham High School127Ryan McWalters '21
Cougars 2Allison Baun '22
14Marine Academy of ScMarine Academy of Science and Technology134
Rangers
15Oak KnollOak Knoll School137Caroline Maher '21
RoyalsJacqueline Schroeder '211-4,7-10
Liandra Taylor '245-6
16Southern RegionalSouthern Regional High School142Chloe Witt '23
RamsNatalie Shaw '23
17Trinity HallTrinity Hall156
Monarchs
18SummitSummit High School167Lilly Shanker '221-2,5-10
Jack Greengrass '223-4
HilltoppersJack Greengrass '221-2,5-10
Lilly Shanker '223-4
Sym.Explanation
*Number of high-place (3) finishes

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.