BCSC High School Varsity #1 Spring 2018

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1South RiverSouth River High School19Tyler Mowry '181-7
SeahawksRachel O'Neil '201-2,5-7
Laurel Bollinger '203-4
2SevernSevern School22Owen Hennessey '211-7
AdmiralsAddi Harris '201-7
3Leonardtown HighLeonardtown High School31Daniel Unangst '201-7
RaidersAudrey Commerford '211-7
4Bethesda - Chevy ChaBethesda - Chevy Chase HS34Matt Budington '211-7
Battlin' BaronC. Augie Spendley '191-7
5KeyKey School38Harrison Reisinger '181-7
ZagsGriffin Dugan '211-7
6Great MillsGreat Mills High School44Olivia Sowa '201-7
HornetsBraedon Myers '201-7
7YorktownYorktown56Megan Gimple '181-7
PatriotsWilliam Bernhardt '211-7
8Indian CreekIndian Creek School58Richard Burke '181-7
EaglesLiam Gallagher '201-7
9Unregistered-MASSAUnregistered-MASSA66
Pirates
10Bishop O'Connell H.SBishop O'Connell High School67Friso Grolleman '201-71
KnightsWill Leggett '181-7
11Boys LatinBoys Latin75Olivia Yazigi '201-7
LakersHelena Ware '181-7
12Severna ParkSeverna Park78Selah Tatem '181-8
FalconsCarson Kraycik '19 *1-8
13Saints Peter & PaulSts. Peter & Paul79Sunny Sturmer '191-7
SabresGrady Turner '191-2
Sarah Rosa '203-7
14Walt WhitmanWalt Whitman High School86Henry Haddon '201-7
VarsitySophia Kotschoubey '201-7
15The GunstonGunston100Cotter Buckley '201-4
Sam Johnson '185-7
HeronsBecky DeFino '191-2
MacCallum Borghardt '203-7
16TowsonTowson High School102Ethan Rushlow '201-4
Marina Dryer '215-7
GeneralsMarina Dryer '211-4
Ethan Rushlow '205-7
17St. Mary's RykenSt. Mary's Ryken116Colin Thomas '191-7
KnightsTimothy Dixon '201-7
Sym.Explanation
1Bethesda - Chevy Cha sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.