High School Team Racing Nationals - Baker Trophy

Rankings

Note: Preliminary results; teams ranked by winning percentage.

#SchoolTeamRec.SkippersCrews
1Point LomaPoint Loma High SchoolPointers17/0Jack Egan '20Jonah Hatt '19
Diego Escobar '20Emma Batcher '18
Jack Reiter '18James (JD) Schrady '18
2AntillesAntilles SchoolHurricanes11/6Christopher Sharpless '19Rayne Duff '21
Teddy Nicolosi '19Gillian Perrell '20
Robert Hunter '18Victoria Flatley '20
3ChristchurchChristchurch SchoolSeahorses10/7Boyd Bragg '19Reese Bragg '21
Nathan Smith '20Galt Oliver '18
Mariana Guzman Casas '19Jeff Elkin '20
Benton Amthor '19Nathan Smith '20
Sally Johnson '18
4Clear FallsClear Falls High SchoolKnights9/8Noah Zittrer '21Cade Morrell '21
Asher Zittrer '19Dutch Byerly '20
Zane Rogers '20Philip Adams '18
Wiley Rogers '18Katie McGagh '21
Matthew Morrell '20
5Corona del MarCorona del Mar High SchoolSea Kings9/5Porter Killian '18Catherine Webb '18
Max Mayol '19Sammy Pickell '18
Cameron Wood '18Carah Reddin '18
Marbella Marlo '20
*6SevernSevern SchoolAdmirals7/7Jordan Bruce '20Madeline Hawkins '20
Mariner Fagan '20Caroline McNeil '18
Sam Bruce '20Blair Reilly '18
Madeline Hawkins '20Abby Tindall '19
Caroline Bayless '19Camille White '18
**7Saint Thomas AquinasSt. Thomas Aquinas High SchoolRaiders7/7Chase Sabadash '18Kenna Reed '20
Conner Boland '21Isa du Plessis '20
Conner Correll '18Bobby Rielly '21
Joey Meagher '20Libby Redmond '20
Caroline DuBoise-Weber '19
8Tabor AcademyTabor AcademySeawolves6/8CJ McKenna '18Blair Lalor '18
Jack Howard '19Nick Marshall '18
Jack Corbett '19Michael Collins '18
Anthony Minder '19Stone Lack '18
Cat Shakin '19
9St. George'sSt. George's SchoolDragons8/6Gray Benson '18Amelia Jessop '21
Alex Fasolo '18Ellie Williams '18
Matt Logue '18Ben White '18
John Kirkpatrick '18Wyatt Fogg '19
Colin MacGillivray '19
10Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High SchoolBlue Devils3/11Blake Stackpoole '18Gwen Hudson '20
Christiana Scheibner '19Taft Peck '18
Dominic Dulac '20Dominic Dulac '20
John Walton '18Drew Clutterbuck '19
Luc Walz '20
Carly Orhan '19
11MinnetonkaMinnetonka High SchoolSkippers2/12Matthew Kickhafer '19Rowan O'Connell '20
Henry Westlind '19Annika Irene '19
Graham Ness '19Lucia Loosbrock '21
Nate Olmsted '19Lexie Baker '19
Lucia Loosbrock '21Connor Wacker '19
12OrcasOrcas High SchoolVikings1/13Dominick Wareham '19Millie Kau '19
Maggie Toombs '18Levi Moss '19
Ronan Rankin '19Landon Carter '21
Miette Woolworth '21
Ronan Kau '19
Sym.Explanation
*Number of races won when tied teams met (2)
**Number of races won when tied teams met (0)