VISA Hampton Phoebus Fleet Race Regatta

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1ChristchurchChristchurch School13Jeronimo Guzman '21
Seahorses 1Carson Rozell '19
2Norfolk CollegiateNorfolk Collegiate School15Chris Robertson '19
Oaks 1Matt Wright '19
3Norfolk AcademyNorfolk Academy17Henry Allgeier '23
BulldogsAli Zaidi '20
4Norfolk CollegiateNorfolk Collegiate School28Robert Chase '22
Oaks 2Jon Krueger '20
5ChristchurchChristchurch School37Jaxon Parker '22
Seahorses 2Cindy Wang '21
6KecoughtanKecoughtan High School43Tyler Brown '22
Warriors 1Maggie Leddy '20
7PoquosonPoquoson High School49Chase Brewer '22
IslandersClaire DiCarlo '221-6
Aubrey Walton '237
8HamptonHampton High School58Ricky Cordner '191
CrabbersRamazani Clement '231
9MathewsMathews High School66Alaya McCurry '21
Blue Devils 1Dylan White '221-2,5-7
Quinton Dixon '203-4
10GraftonGrafton High School70David Hanna '212
VarsityJude Link '221-2,5-73
Reilly Warren '213-42
11KecoughtanKecoughtan High School75Morgan Handly '21
Warriors 2Morgan Riggins '20
12YorkYork High School77Justin Kelly '25
VarsityElias Rooker '231-22
Luke Manternach '223-44
Luke Scheeren '205-74
13GranbyGranby High School102Michael Polsinelli '235
CometsMargaret Wyatt '256
14MauryMaury High School104Connor McCarty '21
Commodores 2Jack Carson '22
15MauryMaury High School118Ben Powell '22
Commodores 1Sean Trudell '24
*16MathewsMathews High School126No show
Blue Devils 2No show
*17Nansemond-Suffolk AcNansemond-Suffolk Academy126No show
SaintsNo show
Sym.Explanation
*Alphabetical
1Phoebus sailor
2Tabb sailor
3York sailor
4Grafton sailor
5Norfolk Collegiate sailor
6Maury sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.