North Points #6 - Charleston

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1Bishop Kenny FLBishop Kenny High School - FL9Reedy Monahan '20
Bishop KennyBridget Monahan '22
2John Paul II (SC)John Paul II (SC)16Neil Bunce '21
VarsityGigi Graziano '23
3Oceanside CollegiateOceanside Collegiate Academy18Gavin Parker '22
Oceanside CollegiateEmily Loring '201
Addyson Fisher '232-5
4James Island CharterJames Island Charter High School27Jack McKenzie '22
VarsityWilliam Rawlings '22
5BeaufortBeaufort High School30Ian Hoogenboom '20
VarsityBrock Blonski '22
6Lake NormanLake Norman High School35Chris Hartman '20
WildcatsTyler Bland '211,3-4
Bobby Missert '202,5
7John T. HoggardJohn T. Hoggard High School39Ben Usher '23
HoggardKellen Donlon '221-2
Andrew Simpson '233-5
8Glynn AcademyGlynn Academy41Sarah Weese '20
VarsityBrooke Zell '20
9Episcopal  of JacksoEpiscopal School of Jacksonville47Scott Busey '23
ESJCohen Chesser '23
10WandoWando High School49Liam Marguglio '21
Wando WarriorsRosemary Delamater '20
11Porter-GaudPorter-Gaud School51Connor Marion '20
VarsityEdward Thompson '221-4
Lisee Skoglund '235
12Richmond Hill High School52Irene Petris '22
VarsityAugusta Rose '21
13Pine Lake PrepPine Lake Prep55Caden Wilson '20
VarsityPreston Miller '231-2
Julia Boutet '233-5
14Academic MagnetAcademic Magnet High School60Clay Hershey '221-2
Hammond Unger '233-5
Raptors AGabriel Medlin '221-2
Jack Houseal '233-5
15WalkerThe Walker School73Erika Kaczynski '20
WolverinesGabrielle Todd '20
16North AtlantaNorth Atlanta High School78Viren Aluri '21
WarriorsHarrison Marx '20
17Ashley HallAshley Hall90Eliza Murrell '21
PanthersSarah Marshall '21

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.