Foundry Fall #1

Scores for Division B

1Saint Joseph AcademySaint Joseph Academy (OH)5Michaela O'Donnell '20
VarsityMoira Steinmetz '201-2
Grace Quasebarth '203
2Olentangy OrangeOlentangy Orange High School13Katy Schroeder '19
VarsityAbby Headlee '19
*3Olentangy LibertyOlentangy Liberty High School15Cameron Friedauer '20
MascotsEmma Friedauer '23
*4AvonAvon High School15Kieran McSweeney '22
MixedJames Brassell '23
5VermilionVermilion High School17Ben Rini '22
MixedSam Walcott '20
6Rocky RiverRocky River High School21Maggie Swasey '191-2
Libby Weixel '183
PiratesAiden Carter '221-2
Ellie Milius '193
7St. Ignatius (OH)St. Ignatius HS - Cleveland, OH23Will Carroll '19
WildcatsPatrick Sheehan '181-2
Will Thorton '193
*8Westerville NorthWesterville North High School25Brendon Smucker '21
VarsitySam Heighway '21
*9Thomas WorthingtonThomas Worthington High School25Zoe Hoctor '21
VarsityVivien Strange '21
10Westerville SouthWesterville South High School26Mason Shaw '221
MixedAlex Butte '231
11Westerville CentralWesterville Central High School31Nick Byerly '18
VarsityJoe Miller '19
*12Lakewood  (OH)Lakewood High School (OH)32Parker Polen '20
RangersJack Wynn '20
*13New AlbanyNew Albany High School32Mackenzie Derflinger '21
VarsityChloe Delma '20
14HawkenHawken School38Andy Solganik '21
HawksFletcher Allyn '231-2
Gordon Johnson '183
*15Olentangy LibertyOlentangy Liberty High School45Kyle Burkey '23
VarsityAlec Kingsley '23
*16Olentangy OrangeOlentangy Orange High School45Raaghuv Vazirani '222
MixedEmily Williams '212
*Head-to-head tiebreaker
1Olentangy Orange sailor
2Olentangy Liberty sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.