NJISA 2019 Fall Fleet Championship

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Rumson-Fair HavenRumson-Fair Haven51Colleen O'Brien '20
BulldogsMorgan Rice '21
2Southern RegionalSouthern Regional High School53Brielle Willoughby '20
RamsNate Ertle '20
3RanneyRanney School58Brooke Schmelz '21
PanthersAshley Abboud '22
4Christian BrothersChristian Brothers Academy68Ryan Ehnot '22
ColtsConnor Feury '221-6
Joseph David '207-12
Bryce Vitiello '2313-14
5SummitSummit High School85Sean Groskoph '20
HilltoppersSophie Lusty '20
6Toms River  NorthToms River North90Declan Botwinick '21
MarinersEvan Harrison '21
7Trinity HallTrinity Hall93Lauren Ehnot '20
MonarchsAlex Chrystal '20
8Donovan CatholicDonovan Catholic High School98Taylor Warwick '20
GriffinsNate Ciak '20
9St. Augustine PrepSt. Augustine Prep School128Zachary York '20
HermitsMason Medolla '221-2,5-6,9-14
Calvin McClain '223-4,7-8
10Oak KnollOak Knoll School129Caroline Maher '21
RoyalsCelia Peri '201-10
Isabelle Weldon '19 *11-14
11St. RoseSt. Rose High School138Mercedes Escandon '20
Purple RosesEmerson Furgason '201-7
Ryan Dailey '208-14
12Central RegionalCentral Regional High School142Peter Taboada '201-2,5-6,9-10
Joey LaPlaca '203-4,7-8,11-14
EaglesOwen DeSanto '231-2,5-6,9-12
Alexander Cammarato '223-4
Zach Brooks '217-8
Peter Taboada '2013-14
13ChathamChatham High School152Luke duPlessis '201-4,7-12
Jamie Lynch '235-6,13-14
CougarsRyan McWalters '211-8
Jamie Lynch '239-12
Paige Lubrano '2213-14
14Marine Academy of ScMarine Academy of Science and Technology185Topher Lucyk '201-6,9-14
Harrison Quinn '207-8
RangersHarrison Quinn '201-6,9-14
Topher Lucyk '207-8

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.