Fall 2019

Season regattas

NameHostTypeScoringStart dateStatusLeading
Week 11
MASSA Qualifier for Keelboat NationalsKey/St. Marys (MD)District Championship1 Division11/15/2019PendingChristchurch
Week 10
2019 Atlantic Coast ChampionshipTRYC, BBYRA, OCCNational Invitational2 Divisions11/09/2019OfficialSevern
MISSA Great Lakes ChampionshipHyman G. Rickover Na/Latin of Chicago/New Trier HS/St. Ignatius (IL)/Walter Payton CollegDistrict Championship2 Divisions11/09/2019OfficialNovi
Shepherd ChampionshipFenwick/Jones College Prep/Lane Tech College Pr/Lyons Township/U Chicago Laboratory/Whitney YoungDistrict Championship2 Divisions11/09/2019OfficialWesterville North
Maryland State ChampionshipArchbishop Spalding/Broadneck/South RiverState Championship2 Divisions11/09/2019OfficialSevern
2019 Gulf Coast High School ChampionshipGulfport Yacht ClubState Championship3 Divisions11/09/2019OfficialSt. Stanislaus
PCISA Anteater GoldNHYCIn-District2 Divisions11/09/2019OfficialPoint Loma
PCISA Anteater SilverNHYCIn-District2 Divisions11/09/2019OfficialSato Academy of Math
CofC InvitationalCollege of CharlestonPromotional2 Divisions11/09/2019OfficialImmaculata La Salle
Week 9
ISSA Cressy National Championship - FullSanta Barbara Yacht ClubNational ChampionshipSinglehanded11/02/2019OfficialCrown Leadership Aca
ISSA Cressy National Championship - RadialSanta Barbara Yacht ClubNational ChampionshipSinglehanded11/02/2019OfficialThe Hotchkiss
MASSA Team Race ChampionshipNorfolk Yacht and Country ClubDistrict ChampionshipTeam11/02/2019OfficialSevern
NWISA Fall ChampionshipCentral KitsapDistrict Champ Qualifier2 Divisions11/02/2019OfficialIngraham
PCISA 2019 Norcal 3 GoldEncinal Yacht ClubIn-District1 Division11/02/2019OfficialLick-Wilmerding
PCISA 2019 Norcal 3 SilverEncinal Yacht ClubIn-District1 Division11/02/2019OfficialStevenson
2019-20 PCISA SoCal 2 SilverBahia Corinthian Yacht ClubIn-District1 Division11/02/2019OfficialLong Beach Wilson
2019-20 PCISA SoCal 2 GoldBahia Corinthian Yacht ClubIn-District1 Division11/02/2019OfficialMater Dei
NWISA Fall Championship - SilverCentral KitsapIn-District2 Divisions11/02/2019OfficialSehome
PCISA 2019 Norcal 4 GoldEncinal Yacht ClubIn-District1 Division11/03/2019OfficialStevenson
PCISA 2019 Norcal 4 Silver FleetEncinal Yacht ClubIn-District1 Division11/03/2019OfficialStevenson
NJISA Raritan Tuesday Series 10-29-19SummitIn-League1 Division10/29/2019OfficialOak Knoll
NJISA 2019 Fall Series 6Christian BrothersIn-League2 Divisions10/30/2019OfficialChristian Brothers
NYISA-NW Rochester Wednesday Race NightMcQuaidIn-League1 Division10/30/2019OfficialMcQuaid
NP#3 SunburyRichmond HillIn-League2 Divisions11/02/2019OfficialWando
Turkey Bowl InvitationalSummitIn-League2 Divisions11/02/2019OfficialSouthern Regional
SEISA West - Fall ChampsClear FallsIn-League1 Division11/02/2019In progress: 18Clear Falls
Turkey Leg RegattaSpring LakePromotional2 Divisions11/02/2019OfficialGrosse Pointe South
Day Light Savings RegattaRochester Yacht ClubPromotional1 Division11/02/2019OfficialBrighton
Week 8
Halloween SpectacularGlenbrook South/Lake Forest Academy/Lake Forest/StevensonDistrict Champ Qualifier2 Divisions10/26/2019OfficialNew Trier HS
Last Chance MISSA EastDetroit Country Day/West BloomfieldDistrict Champ Qualifier2 Divisions10/27/2019OfficialBlack River Public
MDISA KeelboatKey/St. Marys (MD)State Championship1 Division10/23/2019OfficialSt. Marys  (MD)
MDISA JV Championship at Baltimore County SailingGilman/TowsonState Championship2 Divisions10/26/2019In progress: 7ANorth East
MDISA Team QualifierGreat Mills/Leonardtown HighLeague ChampionshipTeam10/26/2019OfficialSevern
VISA Fleet ChampionshipNorfolk Yacht and Country ClubLeague Championship2 Divisions10/26/2019OfficialChristchurch
VISA JV Fleet ChampionshipNorfolk Yacht and Country ClubLeague Championship1 Division10/26/2019OfficialNorfolk Academy
NYISA-NW Keelboat QualifierRochester Yacht ClubLeague Championship1 Division10/26/2019OfficialSt. Joseph's Collegi
SUNY Maritime Fall Intersectional InvitationalSUNY MaritimeTwo-District2 Divisions10/26/2019OfficialRumson-Fair Haven
Catholic CupSail Black RockTwo-District2 Divisions10/26/2019OfficialBarrington
Fall Foundry #3Aurora/Avon/Avon Lake/Bay/Beaumont/Benedictine/Firestone/Notre Dame Cathedral/Rocky River/Saint Joseph Academy/St. Edward/St. Ignatius (OH)/University/WestlakeIn-District2 Divisions10/26/2019OfficialBay
Trick or Treat Team RaceAnacortesIn-DistrictTeam10/26/2019OfficialBainbridge
Hospitality High School RegattaJackson Yacht ClubIn-District2 Divisions10/26/2019OfficialSt. Andrews Episcopa
NJISA Raritan Tuesday Series 10-22-19SummitIn-League1 Division10/22/2019OfficialSummit
NJISA 2019 Fall Series 5Rumson-Fair HavenIn-League2 Divisions10/23/2019OfficialToms River  North
VISA TCIS ChampionshipNorfolk Yacht and Country ClubPromotional1 Division10/24/2019OfficialHampton Roads
Week 7
ISSA-PCISA National All Girls InvitationalSan Diego Yacht ClubNational Invitational2 Divisions10/19/2019OfficialNewport Harbor
MASSA Fall Gold Fleet ChampionshipSt. Mary’s CollegeDistrict Championship2 Divisions10/19/2019OfficialSevern
MASSA Fall Silver Fleet ChampionshipTred Avon Yacht ClubDistrict Championship2 Divisions10/19/2019OfficialSummit
PCISA Keelboat ChallengeSan Diego Yacht ClubDistrict Tournament1 Division10/19/2019PendingNewport Harbor
SAISA North Points #2Pine Lake PrepDistrict Champ Qualifier2 Divisions10/19/2019OfficialBishop Kenny FL
MI State Doublehanded ChampionshipMacatawa Bay Junior AssociationState Championship2 Divisions10/19/2019OfficialGrosse Pointe South
MI State Singlehand Championship (Standard)Macatawa Bay Junior AssociationState ChampionshipSinglehanded10/20/2019OfficialBlack River Public
MI State Singlehand Championship (Radial)Macatawa Bay Junior AssociationState ChampionshipSinglehanded10/20/2019OfficialNovi
MDISA JV North EastNorth EastIn-League2 Divisions10/20/2019OfficialSevern
NJISA Raritan Tuesday Series 10-15-19ChathamPromotional1 Division10/15/2019OfficialSummit
VISA Catholic/Cox HS Fleet RegattaYouth Sailing VirginiaPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialMaury
Ranger RallyGreely High SchoolPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialLincoln Academy
SAISA JV North Points #2Pine Lake PrepPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialJames Island Charter
Art Johnson Memorial RegattaWhite Bear Sailing SchoolPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialArrowhead
South Points 2 Jensen Beach VUSSCMCPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialRansom Everglades
SAISA South Points #2 JVUSSCMCPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialRansom Everglades
Cascadia Cup - SilverSail Sand PointPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialLakeside
Cascadia Cup - GoldSail Sand PointPromotional2 Divisions10/19/2019OfficialUnregistered-NWISA
Boats n' Bingo RegattaLyons Township/U Chicago Laboratory/Whitney YoungPromotional1 Division10/20/2019OfficialU Chicago Laboratory
Sunday Funday RegattaMacatawa Bay Junior AssocationPromotional2 Divisions10/20/2019OfficialGrosse Pointe South
Week 6
Sea Otter Regatta - GoldMonterey Peninsula Yacht ClubDistrict Tournament2 Divisions10/12/2019OfficialCorona del Mar
Sea Otter Regatta - SilverMonterey Peninsula Yacht ClubDistrict Tournament2 Divisions10/12/2019OfficialMarin Academy
Great Lakes QualifierThe StationDistrict Champ Qualifier2 Divisions10/12/2019OfficialSt. Ignatius (OH)
MISSA Great Lakes WestMinnetonkaDistrict Champ Qualifier2 Divisions10/12/2019OfficialOrono
2019 NESSA NKBI QualifierCape ElizabethDistrict Champ Qualifier1 Division10/13/2019OfficialSt. George's
VISA NCS Team Race ChampionshipNorfolk CollegiateLeague ChampionshipTeam10/12/2019OfficialChristchurch
2019 Autumn ClassicChicago Yacht Club BelmontLeague Championship2 Divisions10/12/2019OfficialSt. Ignatius (IL)
North Points #1Crosswinds Marina, Apex, NCIn-District2 Divisions10/12/2019In progress: 6BCape Fear Academy
Seattle Team RaceSail Sand PointIn-DistrictTeam10/12/2019OfficialRoosevelt
Stags LeapCheverusIn-District2 Divisions10/12/2019OfficialCape Elizabeth
Bellingham RegionalBellingham BayIn-District2 Divisions10/12/2019OfficialOak Harbor
Put-in-Bay Fall RegattaPut-in-BayIn-District2 Divisions10/13/2019OfficialPut-in-Bay
VISA Peninsula Team Race Series ThreeKecoughtanIn-LeagueTeam10/10/2019OfficialHampton Roads
MDISA Varsity Fleet Qualifier at BCSCGilman/TowsonIn-League2 Divisions10/12/2019In progress: 7BSevern
MDISA JV @ DC SailGeorgetown Day/Walt WhitmanIn-League2 Divisions10/12/2019OfficialSt. Marys  (MD)
NJISA Raritan Tuesday Series 10-08-19ChathamPromotional1 Division10/08/2019OfficialOak Knoll
North Points #1 JV/CompositeCarrboroPromotional2 Divisions10/12/2019In progress: 6BJohn T. Hoggard
Port Townsend Open Fleet RaceNorthwest Maritime CenterPromotional2 Divisions10/12/2019OfficialBainbridge
Cornwell Memorial RegattaSt. Francis Travers/Traverse City Centra/Traverse City WestPromotional2 Divisions10/12/2019OfficialTraverse City Centra
Week 5
MISSA Keelboat QualifierCulver AcademiesDistrict Championship1 Division10/05/2019OfficialBay
SAISA Keelboat QualifierShorecrest PrepDistrict Championship1 Division10/05/2019PendingRansom Everglades
NWISA Singlehanded Championship - RadialCYC SeattleDistrict ChampionshipSinglehanded10/05/2019OfficialBenson Polytechnic
NWISA Singlehanded Championship - FullCYC SeattleDistrict ChampionshipSinglehanded10/05/2019OfficialGig Harbor
NESSA Single Handed Championship (Healy) - LaserHyannis YCDistrict ChampionshipSinglehanded10/05/2019OfficialTabor Academy
NESSA Single Handed Championship (Healy) - RadialHyannis YCDistrict ChampionshipSinglehanded10/05/2019OfficialThe Hotchkiss
2019 Greater New Orleans Area High School RegattaIsidore Newman SchoolDistrict Champ Qualifier1 Division10/06/2019OfficialMount Carmel Academy
NYISA-NW League QualifierPittsford SutherlandLeague Championship2 Divisions10/06/2019OfficialSouthwestern Central
NJISA 2019 Fall Team ChampionshipTRYC, BBYRA & OCCLeague ChampionshipTeam10/06/2019OfficialRumson-Fair Haven
Lake St. Clair Classic Fall Fleet RaceGrosse Pointe South/GPYCIn-District2 Divisions10/05/2019OfficialNovi
Banks Blackwell RegattaCulver AcademiesIn-District2 Divisions10/05/2019OfficialSpring Lake
2019 LTHS Fall ClassicLake TravisIn-District1 Division10/05/2019OfficialLake Travis
Clipper ChallengeYarmouthIn-District2 Divisions10/05/2019OfficialPortland
Monk Smith GOQBay Waveland Yacht ClubIn-District1 Division10/05/2019OfficialFairhope
Lake St. Clair Classic Fall Team RaceGrosse Pointe South/GPYCIn-DistrictTeam10/06/2019OfficialGrosse Pointe South
NESSA Fall Funfes (Gleekman Regatta)SharonIn-District2 Divisions10/06/2019OfficialSt. George's
NJISA Raritan Tuesday Series 10-01-19ChathamIn-League1 Division10/01/2019OfficialOak Knoll
NJISA 2019 Fall Series 4Donovan CatholicIn-League2 Divisions10/02/2019OfficialRumson-Fair Haven
VISA Peninsula Team Race Series TwoYouth Sailing VirginiaIn-LeagueTeam10/03/2019OfficialHampton Roads
VISA JV Leukemia Cup RegattaYouth Sailing VirginiaIn-League1 Division10/05/2019OfficialNorfolk Academy
VISA CCS Leukemia Cup RegattaChristchurchIn-League2 Divisions10/05/2019OfficialNorfolk Collegiate
MDISA Team Race Series 2Great Mills/Leonardtown HighIn-LeagueTeam10/05/2019OfficialBethesda - Chevy Cha
MN Conference #4Hudson/River Falls/StillwaterIn-League2 Divisions10/05/2019OfficialMinnetonka
MDISA JV Series 2Great Mills/Leonardtown HighIn-League2 Divisions10/06/2019OfficialNorth East
Dusty Waters RegattaPLSS/MYST/PYCPromotional2 Divisions10/05/2019OfficialMahtomedi
North BHS OpenBeaufortPromotional2 Divisions10/05/2019OfficialBeaufort
Lake Mac InviteBlack River Public/Holland Christian/West Ottawa PublicPromotional1 Division10/05/2019OfficialLake Forest
Olentangy Fall ClassicOlentangy Berlin HS/Olentangy/Olentangy Liberty/Olentangy OrangePromotional2 Divisions10/05/2019OfficialWesterville North
Week 4
NWISA Keelboat Invitational QualifierCYC SeattleDistrict Championship1 Division09/28/2019OfficialGig Harbor
Great Oaks Qualifier- MISSA GreenDetroit Country Day/Groves/West BloomfieldDistrict Champ Qualifier1 Division09/28/2019OfficialIndian Hill
Great Oaks Qualifier MISSA RedDetroit Country Day/Groves/West BloomfieldDistrict Champ Qualifier1 Division09/28/2019OfficialBay
Missa Great Oaks Gold* QualifierPontiac Yacht ClubDistrict Champ Qualifier1 Division09/28/2019OfficialIndian Hill
Great Oaks Qualifier MISSA SilverPontiac Yacht ClubDistrict Champ Qualifier1 Division09/28/2019OfficialThomas Worthington
NJISA 2019 Fall Fleet ChampionshipTRYC, BBYRA & OCCLeague Championship2 Divisions09/28/2019OfficialRumson-Fair Haven
NYISA-SE Fall Team Race ChampsThe Stony BrookLeague ChampionshipTeam09/28/2019OfficialRye
SAISA South Points #1 - JVSaint Thomas AquinasIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialRansom Everglades
SAISA South Points #1 - VarsityHolland Park, Hollywood, FloridaIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialImmaculata La Salle
Charleston OpenCarolina Yacht ClubIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialAtlanta Classical Ac
Arnold Brown RegattaMVRHS SAIL MVIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialMarthas Vineyard Reg
MCS Conference Fall 3MinnetonkaIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialMinnetonka
Seattle Fleet RaceSail Sand PointIn-District2 Divisions09/28/2019OfficialIngraham
NorCal #1 SilverEl CerritoIn-District1 Division09/28/2019OfficialStevenson
NorCal #1 GoldEl CerritoIn-District1 Division09/28/2019OfficialDesign Tech
Little Daddy #2 NorCal SilverAlbanyIn-District1 Division09/29/2019OfficialThe Bay  of San Fran
Little Daddy #2 NorCal GoldAlbanyIn-District1 Division09/29/2019OfficialStevenson
NJISA Raritan Tuesday Series 9-24-19SummitIn-League1 Division09/24/2019OfficialSummit
NJISA 2019 Fall Series 3Christian BrothersIn-League2 Divisions09/25/2019OfficialRumson-Fair Haven
New Orleans Fall Series 3Ursuline AcademyIn-League1 Division09/27/2019OfficialMount Carmel Academy
VISA HCS Fleet Race RegattaYouth Sailing VirginiaIn-League2 Divisions09/28/2019OfficialNorfolk Academy
MDISA Fleet Race - 9/28DC SailIn-League2 Divisions09/28/2019OfficialBethesda - Chevy Cha
NYISA-NW Fall One - Design RegattaMcQuaidIn-League1 Division09/28/2019OfficialMcQuaid
MDISA JV FLeet Race at SMRSt. Mary's RykenIn-League2 Divisions09/28/2019OfficialSouthern
MDISA JV at BCSCGilman/TowsonIn-League2 Divisions09/29/2019In progress: 5ASevern
MDISA Varsity at BCSCGilman/TowsonIn-League2 Divisions09/29/2019In progress: 5ASevern
Pistol Pete ClassicNASA Space ForcePromotional1 Division09/28/2019OfficialSt. Ignatius (IL)
Traverse City Cornhole RegattaGrand Traverse Yacht ClubPromotional2 Divisions09/28/2019OfficialBlack River Public
Week 3
PCISA Singlehanded Championship (Standard)Santa Barbara Yacht ClubDistrict ChampionshipSinglehanded09/21/2019OfficialPoint Loma
PCISA Singlehanded Championship (Radial)Santa Barbara Yacht ClubDistrict ChampionshipSinglehanded09/21/2019OfficialPoint Loma
MISSA Cressy Qualifier (Radial)Benilde St Margarets/Orono/Providence Academy/WayzataDistrict ChampionshipSinglehanded09/21/2019OfficialSt. Ignatius (OH)
MISSA Cressy Qualifier (Standard)Benilde St Margarets/Orono/Providence Academy/WayzataDistrict ChampionshipSinglehanded09/21/2019OfficialSt. Ignatius (IL)
SAISA Cressy Qualifiers [Full-Rig]Ransom EvergladesDistrict Champ QualifierSinglehanded09/21/2019OfficialCrown Leadership Aca
SAISA Cressy Qualifier [Radials]Ransom EvergladesDistrict Champ QualifierSinglehanded09/21/2019OfficialAntilles
NYISA-SE FLEET LEAGUE CHAMPSThe Stony BrookLeague Championship2 Divisions09/22/2019OfficialThe Stony Brook
Peninsula Yacht Club OpenHough HSIn-District2 Divisions09/21/2019OfficialPine Lake Prep
Casco Bay Fall OpenSailMaineIn-District2 Divisions09/21/2019OfficialFalmouth  Maine
Lake Max Fall RegattaCulver AcademiesIn-District2 Divisions09/21/2019OfficialCulver Academies
NWISA Women's Qualifiers 2019Capital/OlympiaIn-District2 Divisions09/21/2019OfficialOlympia
Foundry Fall #2Aurora/Avon/Avon Lake/Bay/Beaumont/Benedictine/Firestone/Notre Dame Cathedral/Rocky River/Saint Joseph Academy/St. Edward/St. Ignatius (OH)/University/WestlakeIn-District2 Divisions09/22/2019OfficialCranbrook Kingswood
NJISA Raritan Tuesday Series 9-17-19SummitIn-League1 Division09/17/2019OfficialSummit
VISA Peninsula Team Race Series 1Youth Sailing VirginiaIn-LeagueTeam09/18/2019OfficialKecoughtan
NJISA 2019 Fall Series 2Ranney & Christian BrothersIn-League2 Divisions09/18/2019OfficialRumson-Fair Haven
VISA Southside Team RaceNorfolk Yacht and Country ClubIn-LeagueTeam09/19/2019OfficialNorfolk Collegiate
NOLA Fall 2Ursuline AcademyIn-League1 Division09/20/2019OfficialJesuit NOLA
NYISA-NW Buffalo Friday Night RacesNicholsIn-League2 Divisions09/20/2019OfficialSt. Joseph's Collegi
VISA Poquoson Fleet Race Team 2Christchurch SchoolIn-League2 Divisions09/21/2019OfficialChristchurch
VISA NA JV Fleet RegattaNorfolk Yacht and Country ClubIn-League1 Division09/21/2019OfficialNansemond-Suffolk Ac
VISA Poquoson Fleet Race Team 1Christchurch SchoolIn-League2 Divisions09/21/2019OfficialChristchurch
Chautauqua Lake Fall InviteSouthwestern CentralIn-League1 Division09/21/2019OfficialSouthwestern Central
Minnesota Conference #2Mahtomedi/Mounds Park Academy/White Bear LakeIn-League2 Divisions09/21/2019OfficialBreck
NJISA 2019 BBYRA High School InvitationalTRYC & BBYRAIn-League2 Divisions09/21/2019OfficialRumson-Fair Haven
MDISA BCSC 2019 Fall JV High School Fleet Race 1Gilman/TowsonIn-League2 Divisions09/22/2019In progress: 5BSevern
Foundry Fall #2 JV RegattaThe Historic Coast Guard StationPromotional1 Division09/22/2019OfficialHawken
Week 2
MISSA Girls Great Lakes ChampionshipGrosse Pointe South/GPYCDistrict Championship2 Divisions09/14/2019OfficialMinnetonka
SEISA Single Handed Champs - Full-RigPass Christian Yacht ClubDistrict ChampionshipSinglehanded09/14/2019OfficialJesuit NOLA
SEISA Single-Handed Champs - RadialPass Christian Yacht ClubDistrict ChampionshipSinglehanded09/14/2019OfficialSt. Stanislaus
Great Oaks QualifierSail Black RockDistrict Tournament1 Division09/14/2019OfficialMoses Brown
MASSA Cressy Qualifier RadialShore Acres Yacht ClubDistrict Champ QualifierSinglehanded09/14/2019OfficialRye
MASSA Cressy Qualifier LaserShore Acres Yacht ClubDistrict Champ QualifierSinglehanded09/14/2019OfficialSt. Marys  (MD)
MN Conference 1 - Fall 2019Bloomington Jefferso/Edina/Hopkins/Southwest Senior/St. Paul Academy - M/WashburnIn-District2 Divisions09/14/2019OfficialWashburn
Foundry #1The Historic Coast Guard StationIn-District2 Divisions09/14/2019OfficialSt. Ignatius (OH)
Bulldog ClassicPortlandIn-District2 Divisions09/14/2019OfficialLincoln Academy
2019-20 PCISA SoCal 1 GoldNewport Harbor Yacht ClubIn-District1 Division09/14/2019OfficialDos Pueblos
2019-20 PCISA SoCal 1 SilverNewport Harbor Yacht ClubIn-District1 Division09/14/2019OfficialSato Academy of Math
Sunday Series week 2PortlandIn-District2 Divisions09/15/2019OfficialYarmouth
NJISA Raritan Tuesday Series 9-10-19SummitIn-League1 Division09/10/2019OfficialChatham
NJISA 2019 Fall Series 1TRYC & OCCIn-League2 Divisions09/11/2019OfficialRumson-Fair Haven
NOLA Fall Series 1Ursuline AcademyIn-League1 Division09/13/2019OfficialMount Carmel Academy
ViSA Maury/Granby RegattaYouth Sailing VirginiaIn-League2 Divisions09/14/2019OfficialNorfolk Collegiate
VISA NSA JV Fleet Race RegattaNorfolk Yacht and Country ClubIn-League1 Division09/14/2019OfficialNansemond-Suffolk Ac
MDISA JV 1Great Mills/Leonardtown HighIn-League2 Divisions09/14/2019OfficialSt. Marys  (MD)
2019 Fall Varsity Fleet Race 1GilmanIn-League2 Divisions09/14/2019In progress: 6BSevern
MDISA Team Race 1Great Mills/Leonardtown HighIn-LeagueTeam09/15/2019OfficialSevern
MDISA Kent Island JV 1Kent IslandIn-League2 Divisions09/15/2019OfficialNorth East
Red Hat RegattaDetroit Country Day/West BloomfieldPromotional2 Divisions09/14/2019OfficialGrosse Pointe South
Foundry #1 JV RegattaThe Historic Coast Guard StationPromotional1 Division09/14/2019OfficialRocky River
SAISA Brunswick Open RegattaGolden Isles Community SailingPromotional2 Divisions09/14/2019OfficialWando
St. Joseph InviteSt. JosephPromotional2 Divisions09/14/2019OfficialHolland Christian
2019 MYST Fall ScramblePLSS/MYSTPromotional2 Divisions09/14/2019OfficialNew Trier HS
Week 1
MN State Singlehanded TournamentBenilde St Margarets/Orono/Providence Academy/WayzataLeague ChampionshipSinglehanded09/07/2019OfficialMinnetonka
SAISA North Open at AYCAtlanta Yacht ClubIn-District2 Divisions09/07/2019OfficialAtlanta Classical Ac
Kick Off Classic 420sSheridan Shore Sailing SchoolIn-District2 Divisions09/07/2019OfficialArrowhead
Kick Off Classic LasersSheridan Shore Sailing SchoolIn-DistrictSinglehanded09/07/2019OfficialJones College Prep
NOYC Girl's RegattaUrsuline AcademyIn-District2 Divisions09/07/2019OfficialIsidore Newman
Thomas Worthington InviteThomas WorthingtonIn-District2 Divisions09/07/2019OfficialBay
Sunday Series #1Cape ElizabethIn-District2 Divisions09/08/2019OfficialFalmouth  Maine
NJISA 2019 Sailfest RegattaTRYC & OCCIn-League2 Divisions09/07/2019OfficialRumson-Fair Haven
MDISA Season OpenerGreat Mills/Leonardtown HighIn-League2 Divisions09/07/2019OfficialSevern
Preweek 1
Polar Bear OpenBowdoin College Coastal Studies CenterIn-DistrictCombined09/01/2019OfficialBarrington