Spring 2021

Coming soon

NameHostTypeScoringStart time
Olympia Spring Team Race RegattaOlympiaIn-DistrictTeam04/18/2021 @ 11:00
VISA Women's Fleet ChampionshipYouth Sailing VirginiaLeague Championship1 Division04/18/2021 @ 11:00
Olympia Scrimmage SilverOlympiaIn-District1 Division04/24/2021 @ 11:00
New Orleans Yacht Club High School RegattaUrsuline AcademyIn-DistrictCombined04/24/2021 @ 10:00

Season regattas

NameHostTypeScoringStart dateStatusLeading
Week 11
SEISA Fleet Race ChampionshipsLake TravisDistrict Championship2 Divisions04/17/2021OfficialLake Travis
SEISA Team Race ChampionshipLake TravisDistrict ChampionshipTeam04/17/2021OfficialLake Travis
East Baker Pre-Qualifier Michigan 2021Grosse Pointe Yacht ClubDistrict Champ QualifierTeam04/16/2021In progress: 31Grosse Pointe South
MISSA Ohio Baker Pre-qualifierSt. Francis DesalesDistrict Champ QualifierTeam04/16/2021In progress: 12St. Ignatius (OH)
MISSA Mallory Central QualifierLake ForestDistrict Champ Qualifier2 Divisions04/17/2021In progress: 5BLake Forest
East Mallory Pre-Qualifier Michigan 2021Grosse Pointe Yacht ClubDistrict Champ Qualifier2 Divisions04/17/2021In progress: 6BGrosse Pointe South
MISSA Ohio Mallory Pre-QualiferBishop Watterson/St. Francis DesalesDistrict Champ Qualifier2 Divisions04/17/2021In progress: 5ABay
VISA Team Race Championship and QualifierNorfolk Yacht and Country ClubLeague ChampionshipTeam04/17/2021OfficialChristchurch
MISSA West League Mallory Pre-QualifierOrono/WayzataLeague Championship2 Divisions04/17/2021In progress: 6BMinnetonka
MDISA Team Race QualifierAnnapolis Yacht ClubLeague ChampionshipTeam04/17/2021In progress: 36Severn
Road to Championship RegattaClear FallsIn-District2 Divisions04/17/2021OfficialLutheran South Acade
Oak Harbor vs BallardOak HarborIn-DistrictTeam04/17/2021OfficialBallard
NJISA 2021 Spring Series 3Southern RegionalIn-League2 Divisions04/14/2021OfficialDonovan Catholic
MASSA-NE League ChampsStony Brook SchoolIn-League2 Divisions04/17/2021In progress: 6ARye
MDISA Silver at SMRSt. Mary's Ryken HSIn-League2 Divisions04/17/2021In progress: 4BArchbishop Spalding
Bellingham Fleet RaceBellinghamIn-League1 Division04/17/2021PendingSehome
NJISA 2021 Spring Tune-Up RegattaTRYC & BBYRAIn-LeagueCombined04/17/2021In progress: 8Donovan Catholic
Walter Payton RegattaChicago Yacht ClubIn-League1 Division04/17/2021In progress: 9St. Ignatius (IL)
LT Thursday (Intermediate) Series 6Lake TravisPromotional1 Division04/15/2021OfficialLake Travis
SAISA Singlehanded Championship (Full)Bishop Kenny FL/Episcopal of JacksoPromotionalSinglehanded04/17/2021In progress: 4Antilles
SAISA Singlehanded Championship (Radial)Bishop Kenny FL/Episcopal of JacksoPromotionalSinglehanded04/17/2021In progress: 3Ransom Everglades
Week 10
NYISA-SE Team Race QualiferStonybrook SchoolDistrict ChampionshipTeam04/10/2021OfficialRye
MISSA Central Baker QualifierChicago Yacht ClubLeague ChampionshipTeam04/10/2021OfficialLake Forest
MDISA Fleet QualifierGreat Mills/Leonardtown HighLeague Championship2 Divisions04/10/2021OfficialSevern
MISSA West Baker QualifierMinnetonkaLeague ChampionshipTeam04/10/2021OfficialMinnetonka
Oak Harbor vs SehomeOak HarborIn-DistrictTeam04/11/2021OfficialOak Harbor
OH vs Bellingham #2Oak HarborIn-DistrictTeam04/11/2021OfficialOak Harbor
New Orleans Series 7Southern Yacht ClubIn-League1 Division04/09/2021OfficialBen Franklin
Bham Team RaceSehomeIn-LeagueTeam04/10/2021In progress: 2Oak Harbor
MDISA WRSC Spring 2SouthernIn-League2 Divisions04/10/2021In progress: 6BSouthern
NYISA-NW League QualifierBrightonIn-League2 Divisions04/10/2021OfficialFairport
Deception Pass DuelOak HarborPromotional1 Division04/07/2021OfficialOak Harbor
LT Thursday Spring Series 5Lake TravisPromotional1 Division04/08/2021OfficialLake Travis
LT Friday Spring Series 5Lake TravisPromotional1 Division04/09/2021OfficialLake Travis
Lanier North points #4Bishop Kenny FLPromotional2 Divisions04/10/2021OfficialBishop Kenny FL
Bainbridge Team Race - April 2021Eagle HarborPromotionalTeam04/10/2021In progress: 33Olympia
Week 9
MDISA SSA Gold Fleet RegattaSevern Sailing AssociationIn-League2 Divisions04/03/2021OfficialSevern
Olympia ScrimmageBlack Hills/Capital/Olympia/TumwaterIn-League1 Division04/03/2021OfficialOlympia
Week 8
Bay Access 1st Annual Girls RegattaClear FallsIn-District2 Divisions03/27/2021OfficialClear Falls
South Points 3Vero BeachIn-District2 Divisions03/27/2021OfficialRansom Everglades
MDISA WRSC Bronze Spring 1SouthernIn-District2 Divisions03/27/2021OfficialSouthern
Oak Harbor vs BellinghamOak HarborIn-DistrictTeam03/27/2021OfficialOak Harbor
VISA Nansemond Suffolk Academy Fleet Race RegattaYouth Sailing VirginiaIn-League2 Divisions03/27/2021OfficialNansemond-Suffolk Ac
MDISA SSA Gold FleetArchbishop Spalding/BroadneckIn-League2 Divisions03/27/2021OfficialBethesda - Chevy Cha
NJISA 2021 Spring Break RegattaTRYC & BBYRAIn-League2 Divisions03/27/2021OfficialDonovan Catholic
Seattle ScrimmageRooseveltIn-LeagueCombined03/27/2021OfficialBallard
MDISA Silver regatta at SCCGreat Mills/Leonardtown HighIn-League2 Divisions03/28/2021OfficialStone Ridge
FYC Spring Fleet Race OpenBishop Kenny FL/Episcopal of JacksoPromotionalCombined03/27/2021OfficialEpiscopal  of Jackso
Week 7
Wet n Cool High School RegattaFairhope Yacht ClubIn-District2 Divisions03/20/2021In progress: 10BFairhope
NOLA Series 6Ursuline AcademyIn-League1 Division03/19/2021OfficialJesuit NOLA
VISA CCS Team Race RegattaChristchurchIn-LeagueTeam03/20/2021OfficialChristchurch
NJISA 2021 Icebreaker RegattaTRYC & BBYRAIn-League2 Divisions03/20/2021OfficialToms River  North
Week 6
NOLA Spring 5Ursuline AcademyIn-League1 Division03/12/2021OfficialUrsuline Academy
VISA York/Grafton Fleet RegattaYouth Sailing VirginiaIn-League2 Divisions03/13/2021OfficialChristchurch
Week 5
Sunbury NP#3Richmond HillDistrict Tournament2 Divisions03/06/2021OfficialBishop Kenny FL
New Orleans Spring Series 4Ursuline AcademyIn-District1 Division03/05/2021OfficialUrsuline Academy
SEISA Spring FlingClear FallsIn-District1 Division03/06/2021OfficialLutheran South Acade
SP 2 DIYCDavis Island Yacht ClubIn-District2 Divisions03/06/2021OfficialImmaculata La Salle
Week 4
NP #2James Island Yacht ClubIn-District2 Divisions02/27/2021OfficialWando
Northshore CupPontchartrain Yacht ClubIn-District1 Division02/27/2021OfficialBayshore Christian
NOLA Spring Series 3Ursuline AcademyIn-League1 Division02/26/2021OfficialBen Franklin
Week 3
Saisa South Points #1Ransom EvergladesIn-District2 Divisions02/20/2021OfficialShorecrest Prep
Week 1
North Points #1Bishop Kenny FL/Episcopal of JacksoIn-District2 Divisions02/06/2021OfficialWando
Preweek 3
Rock the New YearSt. StanislausIn-District1 Division01/16/2021OfficialSt. Stanislaus