SSP Combined Division - GOLD

Scores for all divisions

TeamDiv.TotalSailors
1Charles WrightCharles Wright High SchoolA19Alyosha Strum-Palerm '18
TarriersEmily Smith '211
2OrcasOrcas High SchoolB46Dominick Wareham '19
VikingsMillie Kau '19
3Nathan Hale HSNathan Hale High SchoolB47Maks Groom '202
RaidersAragorn Crozier '202
4Friday HarborFriday Harbor High SchoolB51Perham Black '18
WolverinesNo show
*5OlympiaOlympia High SchoolA57Max Miller '181-10
BearsIsabelle Stokesberry Miles-Paulson '171-10
*6Nathan Hale HSNathan Hale High SchoolA57Margot Watts '19
RaidersColette Royer '18
**7BainbridgeBainbridge High SchoolA68Zach Cooper '201-6
Spartans 1Trevor Royset '211-6
**8BainbridgeBainbridge High SchoolB68Dane Petrakis '211-4,6
Sophie Crandell '185
Spartans 1Sophie Crandell '181-4,6
Dane Petrakis '215
9OrcasOrcas High SchoolA69Maggie Toombs '18
VikingsEmma Freedman '19
*10Lincoln ORLincoln High School - Portland, ORA73Grant Gridley '183
CardinalsMikaela Lee '18
*11SehomeSehome High SchoolA73Lera Anders '18
Mariners 1Natalie Serbousek '21
12RooseveltRoosevelt High SchoolA77Miles Williams '20
Rough RidersEilidh Haakanson '21
b13Gig HarborGig Harbor High SchoolB80Dayne Hall '18 *1
TidesRyalls Peter '19
c14BainbridgeBainbridge High SchoolB80Sophia Kasper '181-6
Spartans 2Hunter Johnston '201-6
c15North KitsapNorth Kitsap High SchoolB80Cole Fox '181-4
DogfishNolan Loverich '211-4
16BainbridgeBainbridge High SchoolA97Max Doane '201-6
Spartans 2Chase Van Derrick '211-6
**17Central KitsapCentral Kitsap High SchoolB105Tyler Nolasco '19
CougarsTravis Bouck '20
**18SehomeSehome High SchoolB105Ria West '22
Mariners 2Leila Jones '20
19SehomeSehome High SchoolB109Emma Powell '21
Mariners 1Peyton Nienaber '18
20OlympiaOlympia High SchoolB118Kevin Hicks '191-10
BearsCiara McClanahan '201-10
21RooseveltRoosevelt High SchoolB120Van Senseney '194
Rough RidersAbbie Chipps '21
**22Gig HarborGig Harbor High SchoolA122Axel Stordahl '20
TidesRipley Morris '20
**23Lincoln ORLincoln High School - Portland, ORB122Anisha Arcott '18 *
CardinalsKyra Leon '19
24SehomeSehome High SchoolA126Cedric Keneipp '19
Mariners 2Mallory Hood '18
25CapitalCapital High SchoolA130Joy Brennan '201-10
CapitalZachary Cowan '201-10
26North KitsapNorth Kitsap High SchoolA131Alex Ashley '181-4
DogfishAnna Schroeder '181-4
27Central KitsapCentral Kitsap High SchoolA139Niko Twilla '18
CougarsBecca Sharpe '18
28Charles WrightCharles Wright High SchoolB142Hayden Flaskerud '20
TarriersNicholas Lee '20
29CapitalCapital High SchoolB155Annie Buelt '201-10
CapitalCaroline Hurley '201-10
30AnacortesAnacortes High SchoolA156Christopher Warmuth '18
SeahawksMaggie Patrick '20
31AnacortesAnacortes High SchoolB168Liam Patrick '18
SeahawksAnna Morrow '18
32Friday HarborFriday Harbor High SchoolA181Zach Fincher '18
WolverinesGus Rindal '215
Sym.Explanation
*Number of high-place (1) finishes
**Head-to-head tiebreaker
bNumber of high-place (3) finishes
cNumber of high-place (5) finishes
1Bellarmine sailor
2Ingraham sailor
3Oregon City sailor
4Seattle Academy of A sailor
5Roosevelt sailor