DC Sail Fleet Race

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Bethesda - Chevy ChaBethesda - Chevy Chase HS21Nick Budington '21
Battlin' BaronLiam Gronda '20
2Leonardtown HighLeonardtown High School24Daniel Unangst '20
RaidersSteven Twemlow '201-2
Emily Williams '203-6
*3SevernSevern School29Caroline Bayless '19
AdmiralsAbby Tindall '19
*4Bishop O'Connell H.SBishop O'Connell High School29Peter Lobaugh '20
KnightsSpencer Guas '221-2,5-6
Hannah Leggett '193-4
5BroadneckBroadneck High School38Emma Snead '19
BruinsLucien Parker '20
6Great MillsGreat Mills High School39Olivia Sowa '20
HornetsBraedon Myers '20
7YorktownYorktown40Colman Schofield '21
PatriotsWilliam Bernhardt '21
8St. Marys  (MD)St. Mary's High School (MD)41Trevor Davis '20
SaintsJessica Groblewski '21
9KeyKey School54Charles Anderson '21
ZagsMolly Roden '21
*10Saints Peter & PaulSts. Peter & Paul61Sunny Sturmer '19
SabresSarah Rosa '20
*11Walt WhitmanWalt Whitman High School61Arin Bekem '22 *
VarsityDoruk Ayhan '19 *
*12AnnapolisAnnapolis High School61Thomas Johnson '19
PanthersIsabella Fadullon '21
13Indian CreekIndian Creek School75Ally Snead '19
EaglesOlivia Boucher '211-4
Will Morrissey '195-6
14Gilman/ Bryn Mawr83Blake Vogel '22
GilmanHailey Austin '191-2,5-6
Conner Scuillo '223-4
15Severna ParkSeverna Park84No show
FalconsKC Galloway '201-2
Grace O'Brien '20 *3-6
16St. Mary's RykenSt. Mary's Ryken86Jennifer Tennant '19
KnightsCatherine Nguyen '191-2,5-6
Kaitlyn Brouillette '203-4
17Georgetown Day School95Aidan Young '20 *1
Georgetown DayBenjamin Joseph '22 *
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker
1Yorktown sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.