2019 Atlantic Coast Championship

Registrations

SchoolTeamDiv.RankSkipperRacesCrewRaces
Antilles SchoolHurricanesA9Caroline Sibilly '22Hobie James '21
B14Julian van den Driessche '20Megan Cassidy '22
Barrington High SchoolEaglesA16Charles Kreuzkamp '201-12,15-18Olin Guck '221-12,17-18
Olin Guck '2213-14Gus Macaulay '2313-16
B8Josh Dillon '21Nate Schneider '221-12,15-18
Brenden Jay '2313-14
Christchurch SchoolSeahorsesA2Nathan Smith '20Reese Bragg '21
B3John Vail '20Louie LaFevre '211-6,9-18
Kennedy Jones '207-8
Falmouth High School, MEYachtsmenA20Catherine Morrissette '201-6,10-16Alex Mazelsky '201-6,10-16
James Leavitt '227-9,17-18Isabelle Gale '207-9,17-18
B18Sam Rooks '221-6,10-16Emma Cole '211-6,10-16
Chris Hoffman '217-9,17-18Ava Brimicombe '217-9,17-18
Good Hope County Day SchoolPanthersA15Milo Miller '23Brielle Schindler '231-8
Lucia Bishop '219-18
B20Ariana Schwarts '23Elyssa Franklin '22
Marthas Vineyard RHSVineyardersA18Joe Serpa '201-4,11-12,15-16Trent Bilodeau '211-8,11-18
Zach Ward '215-8,13-14,17-18Joe Serpa '209-10
Trent Bilodeau '219-10
B17Miles Wolff '22Henry Kyburg Abbott '22
New Trier HSTrevianA17Garrett Cook '20Anna McBride '20
B19Ted Lutton '20Alex Adams '20
Norfolk Collegiate SchoolOaksA12Alex Schuck '211-2,5-16Adam Elci '221-2,10-16
Maggie Campbell '223-4,17-18Clara Murphy '233-6,17-18
Robert Chase '227-9
B12Harrison Thomson '221-16Sam Beck '211-16
Robert Chase '2217-18Jon Krueger '2017-18
Orono High SchoolSpartansA14Seamus Hendrickson '21Mei Vickery '211-4,7-12,15-16
Jack (Henry) Strommen '215-6,13-14,17-18
B13Rachel Bartel '201-6,9-18Tyra Pranger '211-2,10-12,17-18
Kytalin Hendrickson '227-8Kytalin Hendrickson '223-6,9,13-16
Rachel Bartel '207-8
Ransom Everglades SchoolRaidersA4Lachlain Mc Granahan '20Hannah Bast '21
B7Liam O'Keefe '21Claire Holzman '211-2,5-10,13-18
Louis La Fontisse '213-4,11-12
Rumson-Fair HavenBulldogsA3Colleen O'Brien '20Morgan Rice '21
B5Michaela O'Brien '20Amelia Buch '20
Severn SchoolAdmiralsA1Mariner Fagan '20Ryan Wahba '20
B1Madeline Hawkins '20Addi Harris '201-16
Zander King '2117-18
Southern Regional High SchoolRamsA11Brielle Willoughby '20Kennedy Laureigh '221-10
Nate Ertle '2011-14
Joe Mrazek '2015-18
B11Bridget Green '21Joe Mrazek '201-14
Kennedy Laureigh '2215-18
St. George's SchoolDragonsA6Tbo Antonietti '201-4,9,13-18Isabel Alex '21
Sophie Fisher '225-8,10-12
B2Hayden Earl '21Will Eykyn '21
St. Ignatius College Prep, Chicago, ILWolfpackA19Jack Baldwin '22Liam Anderson '21
B10Peter Barnard '23Daniel Sandoval '22
St. Ignatius HS - Cleveland, OHWildcatsA13Spencer Barnes '20Joe Lavelle '231-10
Eric Pohl '2211-18
B16Will Carroll '21Charles Pohl '22
St. Mary's High School (MD)SaintsA10James Golden '20Amelia Johnson '21
B9Chase Conway '22Zoe Hoctor '21
St. Thomas Aquinas High SchoolRaidersA7Joey Meagher '20Kenna Reed '20
B4Libby Redmond '20Sophia St. Romain '221-12,17-18
Isa DuPlessis '2013-16
Toms River NorthMarinersA5Declan Botwinick '21Evan Harrison '21
B15Everett Botwinick '22Connor corbett '221-16
Linda Walsh '2317-18
YorktownPatriotsA8Colman Schofield '21Matthew Boothby '21
B6Conrad Schofield '23William Bernhardt '211-6,11-18
Eric Johnson '237-10