Art Johnson

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1ArrowheadArrowhead High School26Cole Schweda '23
Warhawks 1Ellie Siepmann '23
2MinnetonkaMinnetonka High School30Max Sigel '22
SkippersAna Stewart '23
3MinnetonkaMinnetonka High School58Tryg van Wyk '22
Mixed 1Bryce Lesinski '23
4MahtomediMahtomedi63Owen Harrod '22
ZephyrsNora Yocum '221-2,5-6
Aliya Determan '263-4,7-10
5WayzataWayzata High School81Paige Kurtenbach '23
NavyAlyson Liu '24
6St. Paul Academy - MSt. Paul Academy (MN)90Sam Fider '221
SpartansAiden Higgins '20 *1
7PewaukeePewaukee High School92Charlie Bruss '242
VarsityJulia Janssen '22 *2
8ArrowheadArrowhead High School95Adam Biwer '22
Warhawks 2Riley Jensen '23
9WashburnWashburn High School96Alexandre Cholat '22
MillersRose Pereira '22
10WayzataWayzata High School97Dominik Moncur '25
MixedAiden Kennedy '251-6
Jack Karban '237-10
11North  (WI)Sheboygan North High School (WI)103Jasper Delasanta '22
Raiders 1Harsshitha Balachander '23
12OronoOrono High School109Caden Houge '23
Spartans 1Georgia Green '23
*13Evanston Township HSEvanston Township HS124Bennett Gottesman '23
Wildkits 2Jack O'Connor '22
*14Pequot LakesPequot Lakes High School124Kristoffer Koop '243
PatriotsSebastian Tisdell '243
15Mounds Park AcademyMounds Park Academy133Samantha Forgosh '22
PanthersParker Ziegler '24
16MinnetonkaMinnetonka High School138Katherine Ahlquist '241,3,5,7,9
Teddy Bower '26 *2,4,6,8,10
Mixed 2Teddy Bower '26 *1,3,5,7,9
Katherine Ahlquist '242,4,6,8,10
17North  (WI)Sheboygan North High School (WI)140Frank Ribich '26
Raiders 2Dottie Quasius '25
18EdinaEdina High School142Wyatt Tait '23 *
HornetsLorenzo Good '254
19BrainerdBrainerd High School171Wyatt Holst '24
WarriorsCadence Hartwig-Burton '235
20White Bear LakeWhite Bear Lake High School191Robbie Dresen '25
BearsElin Reigstad '241-2,5-6
Haaken Lein '273-4,7-10
21OronoOrono High School205Rory Baker '241-2
Sam Jackson '233-10
Spartans 2Sam Jackson '231-2
Rory Baker '243-10
22Evanston Township HSEvanston Township HS222Leo Zematis '23
Wildkits 1Connor Vannatta '22
23Beacon AcademyBeacon Academy224Merritt Woolridge '23
TrailblazersElias Dunn '23
Sym.Explanation
*Head-to-head tiebreaker
1Southwest Senior sailor
2Arrowhead sailor
3Brainerd sailor
4St. Paul Academy - M sailor
5Pequot Lakes sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.