MSS Conference #3

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1WayzataWayzata High School2Dominik Moncur '25
Navy 2Joseph Snyder '24
*2BrainerdBrainerd High School7Wyatt Holst '24
Warriors 2Teagan Hartwig-Burton '251
*3MinnetonkaMinnetonka High School7Hazel Eiden '25
Mixed 1Gloria Jorczak '24
**4MinnetonkaMinnetonka High School7Sophia Sigel '24
Skippers 3David Acheson '24
5EdinaEdina High School11Grady Van Ness '22
HornetsAlex Wyatt '27
6WayzataWayzata High School13Isaac Sparber '22
Navy 1Lauren Reichert '24
7MinnetonkaMinnetonka High School15Lucy Snow '25 *
Skippers 1Karem Tosun '22
8MinnetonkaMinnetonka High School18Maxwell Kelley '26
Skippers 6Luke Weibel '24
9OronoOrono High School20Henry Jackson '25
Spartans 1Caleb Thompson '25
10MinnetonkaMinnetonka High School22Max Barrett '25
Skippers 4Jordi Malaret '23
11WashburnWashburn High School24Dylan McDonald '24 *2
Millers 1Noah Redfern '22 *
b12OronoOrono High School26Parker Abed '22
Spartans 2Austin Shaw '23
b13MinnetonkaMinnetonka High School26Piper Laing '27
Skippers 5Parker Laing '24
14White Bear LakeWhite Bear Lake High School29Stella Christianson '24
BearsElin Reigstad '24
c15Southwest SeniorSouthwest High School30Luke DuBois '223
LakersLeif Rush '27
c16WayzataWayzata High School30Britta Lundeen-Hetland '25
Navy 3Harper Lundeen-Hetland '27
17Mounds Park AcademyMounds Park Academy32Alex Bixby '25
PanthersRay Taha '264
18WashburnWashburn High School33Ben Padden '25 *2
Millers 2Kristaps Pelecis '25 *2
*19St. Paul Academy - MSt. Paul Academy (MN)36Franklin Hurt '255
SpartansMickey Fraser '265
*20MinnetonkaMinnetonka High School36Sameer Bhatia '24
Skippers 2David Piper '23
21BrainerdBrainerd High School42Brooke Krivich '22
Warriors 1Renata Hernandez '27 *4
d22Mounds ViewMounds View High School43Niamh McMahon '266
MustangsHaaken Lein '276
d23MinnetonkaMinnetonka High School43Anastasia Gilbert '26
Mixed 2Katharine Woodburn '27
Sym.Explanation
*According to last race (2B)
**Number of high-place (2) finishes
bNumber of high-place (11) finishes
cNumber of high-place (12) finishes
dNumber of high-place (20) finishes
1Pequot Lakes sailor
2Southwest Senior sailor
3St. Paul Central sailor
4Minnetonka sailor
5Washburn sailor
6White Bear Lake sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.