Leukemia Cup

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1NoviNovi High School5Michael Kirkman '21
MixedZach Rockwell '201
2Black River PublicBlack River Public School10Jack Hemmelgarn '19
MixedCaitlin Derby '221-22
Greta Traver '233-43
3West BloomfieldWest Bloomfield High School15Harrison George '184
MIXED GreenIsabel Dziuba '19
4Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood18Henry Gonzalez '21
Cranbrook CranesCalvi Teste '201-2
Kate Gordon '193-4
5West BloomfieldWest Bloomfield High School30Matthew Elliott '20
MIXED WhiteBryce VandenAvond '19
*6Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School35Anna Carron '21
GoldEva Paschke '201-2
Lucas Bellamy '203-4
*7Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School35Eva Rossell '18
BlueGwen Hudson '20
8Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School36Max Klassen '225
MixedDaniel Ament '21
9Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School38Ryan Hexter '21
Yellow (Mixed)Aidan King '21
10Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI43Owen Bannasch '226
BRMS Orange-mixedLauren Scolari '20
**11GrovesGroves High School45Luuk Schmit '18
MixedSusanne Denner '19
**12Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School45Julia Hudson '20
WhiteCharlotte Martinez '191-2
Andrew Michal '21 *3-4
13Detroit Country DayDetroit Country Day School52Ethan Lee '19
MIXED GoldMichael Williams '20
14Mercy  - MIMercy High School - MI55Marina Lamphier '20
MarlinsSophia Lamphier '181-2
Dayton McGrail '203-4
15St. JosephSt. Joseph High School57Dylan Marzke '201-2
Nolan Youngstedt '213-4
Bears- MixedNolan Youngstedt '211-2
Paul Alimenti '22 *3-4
16Bloomfield HillsBloomfield Hills High School59Adrianna Lee '18
MIXED OrangeNatalia Luna '207
17Saint Joseph AcademySaint Joseph Academy (OH)61Michaela O'Donnell '20
VarsityJessa Nauman '18
18Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI66Jon Crowe '18
BRMS-blackMakayla Snyder '19
19Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School68Adam Weinkauf '18
NorsemenRJ Sables '201-2
McLellan '193-4
20Detroit Country DayDetroit Country Day School73Emily Pytell '218
MIXED RedAnna Russo '209
21Detroit Country DayDetroit Country Day School81Liam Hounsell '23
MIXED BlueDwight Ellis '20
Sym.Explanation
*Number of high-place (6) finishes
**Number of high-place (5) finishes
1Grosse Pointe North sailor
2West Ottawa Public sailor
3Holland Christian sailor
4Detroit Country Day sailor
5Grosse Pointe South sailor
6Seaholm sailor
7West Bloomfield sailor
8Troy sailor
9Bloomfield Hills sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.