Leukemia Cup

Scores for Division B

TeamTotalSailors
1Black River PublicBlack River Public School5Eden Nykamp '21
MixedJeffery Graan '211
2Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School10Charlie Ramsdell '20
NorsemenJohn Godoshian '18
*3Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School20Billy Vogel '21
Yellow (Mixed)Fritz Woerner '20
*4Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School20Ashley Strong '20
GoldLuc Walz '20
5Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School21Emma Turner '19
BlueAudrey Whitaker '19
6Cranbrook KingswoodCranbrook Kingswood33Adrian Stone '20
Cranbrook CranesIzzy Jacobson '211-2
Calvi Teste '203-4
7NoviNovi High School37Conner Kirkman '231-2
Dougie Cowan '223-42
MixedDougie Cowan '221-22
Alex Tigges '223-42
8Grosse Pointe NorthGrosse Pointe North High School39Shay Gualdoni '21
MixedTeddy Prokop '19
**9West BloomfieldWest Bloomfield High School41Nicole Millerman '19
MIXED GreenMichelle Chumiecki '19
**10Bloomfield HillsBloomfield Hills High School41Megan O'Gorman '18
MIXED OrangeRyan Patterson '19
11Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School46Christina Thomas '21
WhiteMatt Schulte '20
12Detroit Country DayDetroit Country Day School51Brian Liu '18
MIXED GoldAeres Zhou '231-2
Anthony Dziuba '20 *3-4
13GrovesGroves High School52Nate Marsden '193
MixedMeghan Guo '193
14Saint Joseph AcademySaint Joseph Academy (OH)53Grace Quasebarth '20
VarsityLillian Beech '19
15St. JosephSt. Joseph High School55Avie Krauss '194
Bears- MixedSam Stephens '214
16Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI58Jack Sielicki '18
BRMS-blackMakayla Snyder '19
17Mercy  - MIMercy University of Detroit Jesuit61Jenna Kozal '20
MarlinsAnna Sauer '201-2
Alex Acosta '203-4
18West BloomfieldWest Bloomfield High School64Jake Elsen '21
MIXED WhiteEthan Gulati '22 *
19Detroit Country DayDetroit Country Day School67Lukas Denner '18
MIXED RedWalter Paliga '225
20Brother Rice (MI)Brother Rice/Marian High School - MI72Madison Paulus '20
BRMS Orange-mixedMaggie Christ '19
21Detroit Country DayDetroit Country Day School81Bill Fan '196
MIXED BlueGefei (Ken) Zhu '216
Sym.Explanation
*Number of high-place (4) finishes
**Number of high-place (7) finishes
1West Ottawa Public sailor
2Grosse Pointe South sailor
3Detroit Country Day sailor
4Lakeshore sailor
5West Bloomfield sailor
6Cranbrook Kingswood sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.