VISA Fleet Qualifier

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Collegiate School17Walker Angus '24
Collegiate RichmondMason Chapman Jr. '22
2ChristchurchChristchurch School24Carlos Bermudez de Castro Castro '22
Seahorses 1Aidan Iaconis '22
3Norfolk CollegiateNorfolk Collegiate School33Alex Schuck '211-7
Oaks 1Adam Elci '221-7
4ChristchurchChristchurch School34Maison Koepke '23
Seahorses 2Marina Dryer '22
5KecoughtanKecoughtan High School37Tyler Brown '221-7
WarriorsJack Herritage '241-7
6Norfolk CollegiateNorfolk Collegiate School40Robert Chase '221-7
Oaks 2Sam Beck '211-7
7Nansemond-Suffolk AcNansemond-Suffolk Academy44Kyle Pfrang '22
SaintsCarter Lydon '21
8ChristchurchChristchurch School53Jaxon Parker Searcy '22
Seahorses 3Sarah Ratcliffe '22
9GranbyGranby High School59Henry Allard '231-4,7
Davis Mann '235-6
CometsDavis Mann '231-4
Hannah Bonheur '245-7
10GraftonGrafton High School75Blake Goodwin '231-7
VarsityNick Fogt '231-7
11MauryMaury High School83Connor McCarty '211-7
CommodoresGabby Cloe '241-4
Ava Morgan '255-7
12YorkYork High School84Justin Kelly '251-7
VarsitySavanah Van Cleave '251-7
13PoquosonPoquoson High School87Chase Brewer '221-7
Islanders 1Barrett Wise '231-6
Addison Kuczynski '237
14Hampton RoadsHampton Roads Academy94Pierce Brindley '24
NavigatorsLiam Ambrosino '23
15PoquosonPoquoson High School95Ashlyn Wise '211-7
Islanders 2Lauren Messerschmidt '211-7
16PoquosonPoquoson High School102Cam Brewer '241-7
Islanders 3Sam Palmertree '211-5
Mackenzie Haynes '246-7
17The Hague School111Charlotte Stillman '231-7
The HagueGianna Dunn '231,5-61
Madeline Ballard '252-4,71
Sym.Explanation
1Maury sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.