Gordon Cornwell Memorial Regatta

Scores for Division A

TeamTotalSailors
1Spring LakeSpring Lake High School30Nyle Eggert '241-10
RedAndrew Twa '241-10
2Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School33Gavin Webster '241-10
PlaidColin Hexter '231-10
*3Black River PublicBlack River Public School35LJ Nykamp '25
MixedAnneke Hackney '25
*4Grosse Pointe SouthGrosse Pointe South High School35Jack Riley '251-10
White (Mixed)Bobby Cooper '271-10
5Spring LakeSpring Lake High School37Caroline Henry '231-6
Grey MixedJoshua Hacker '241-61
**6Grand HavenGrand Haven High School46Payden Pittman '241-10
GH Blue MixedElijah Parker Baldus '231-2,5-6
Logan Thien '253-42
**7Mona Shores High School46Lila Torresen '251-10
Mona Shores SailorsElsie Torresen '271-10
8Traverse City CentraTraverse City Central54Lucas Rodenroth '241-12
TCC Varsity GoldAnnaBelle Rohe '281-123
*9East LansingEast Lansing High School55Michael Kovalchik '231-12
East Lansing MIXEDMaia Lodise '23 *1-124
*10East Grand RapidsEast Grand Rapids55John Scott '25 *
EGR Varsity PioneersKeeler Brainerd '28 *
11St. JosephSt. Joseph High School56Bergen Fischer '251-12
BearsElizabeth Shaw '251-12
12Traverse City CentraTraverse City Central66Isley Moshier '251-12
TCC black and goldGrace Vanstratt '241-12
13Grand Rapids ChristiGrand Rapids Christian High School67Harrison Vanderground '24 *5
GRC-FHE MixedSimon Vanderground '27 *3
14St. Francis  TraversSt. Francis High School Traverse City74Luke Adams '241-12
TCSF Varsity BlueAnna Cate Maday '251-12
15BathBath High School87Cara Falkowski '241-12
Fighting Bees MIXEDSavana Harte '261-12
16Traverse City CentraTraverse City Central88tommy taylor '231-12
TCC Varsity BlackTrey Harding '231-12
b17Traverse City WestTraverse City West90alex reynolds '241-12
TCW Varsity GreenMax Braund '241-12
b18Traverse City CentraTraverse City Central90Winston Hegg '261-12
TCC MixedAnders Lyons '261-12
19Traverse City CentraTraverse City Central97Daniel Kotsekon '261-12
TCC gold and blackEmma Warren '261-123
Sym.Explanation
*Number of high-place (2) finishes
**Number of high-place (1) finishes
bHead-to-head tiebreaker
1Grand Haven sailor
2Spring Lake sailor
3St. Francis Travers sailor
4Okemos sailor

Score history

The following chart shows the relative rank of the teams as of the race indicated.

The first place team as of a given race will always be at the top of the chart. The spacing from one team to the next shows relative gains/losses made from one race to the next. You may hover over the data points to display the total score as of that race.

Your browser does not support SVG elements.